به حقيقت پيوستن رؤيا

به حقيقت پيوستن رؤيا

شهيدان: حسن زمانى، رسول باقرى و على چريك‏

... پس از شكستن خط و عبور از موانع خورشيدى در فاو، تله‏هاى انفجارى و ميدان مين، به صورت ستونى به سمت جاده‏ى «البحار» حركت كرديم. بچه‏ها كاملا خيس شده و از شدت سرما مى‏لرزيدند؛ اما ذكر خدا و نام ائمه عليهم‏السلام بر لبان آنان جارى بود.

كريم جهدى - كه فرمانده‏ى گروهان بود - با صلابت و وقار، در كنار ستون حركت مى‏كرد و سه دسته گل نيز همراه او بودند؛ دو بى سيم چى و يك پيك. آنان پا به پاى او حركت مى‏كردند. در مسير حركت، چند تيم براى پاكسازى روانه كرد و تا حصول نتيجه‏ى كامل، كار را پيگيرى نمود.

فرمانده‏ى عراقيها متوجه شكسته شدن خط اول خود شده بود؛ ولى نمى‏دانست كه ايرانيان تا كجا پيشروى كرده‏اند. با بيرون آمدن ماه از پشت ابرها، همه جا روشن شد. زمين بر اثر بارش باران خيلى ليز شده بود. گه گاهى يكى از بچه‏ها به زمين مى‏خورد و سر و صداى تجهيزاتش همه را متوجه خود مى‏كرد.

484.jpg

هر چند لحظه يك بار، منورهاى عراقى منطقه را روشن مى‏كرد. به ناگاه چند گلوله‏ى توپ در كنار ستون به زمين خورد. يكى از گلوله‏ها نزديك كريم منفجر شد. او كه از ميان دود و غبار ناشى از انفجار، بر مى‏خاست، گفت: «نمى‏دانم چرا شهيد نشدم؟».

مادرش - كه تا آن زمان يك شهيد و يك اسير تقديم اسلام كرده بود - در مشهد مقدس و در عالم رؤيا از چهار بانوى بزرگوار، سلامتى او را طلب كرده بود، اما دو گل همراهش «حسن زمانى» و «رسول باقرى» چند شب قبل از عمليات، در عالم رؤيا به زمان و مكان و شهادت خود پى برده بودند و بالأخره خواب آنها به حقيقت پيوست و هر دو با هم به شهادت رسيدند. كريم بر سر جنازه‏ى آنان آمد و در غم فراق همراهان ديرين خود، فراوان گريست.

او پس از وداع با آنان، به سرعت خود را به ستون رساند و مشغول هدايت آنان شد. پس از عمليات، كريم مى‏گفت: «وقتى از پشت دژ به سمت اهداف عمليات حركت كرديم، حسن زمانى به رسول باقرى مى‏گفت: بيست دقيقه‏ى ديگر، و پس از مدتى گفت: ده دقيقه‏ى ديگر، و زمان شهادت، هر دو سكوت كرده و به ذكر خدا مشغول بودند.

«على چريك»؛ پيك گروهان از فراق آن دو، آرام و قرار نداشت. فرداى آن روز پس از خواندن زيارت عاشورا پشت خاكريز با تركش خمپاره‏اى كه به پهلوى او اصابت كرد، به دو دسته گل پرپر شده پيوست.

(خودشكنان، مرتضى جمشيديان، لشكر 14 امام حسين (ع)، تابستان 75، ص 67)

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir