گرفتن قول شفاعت‏

گرفتن قول شفاعت‏

بیاد شهيد غلامرضا گلزار

«من لياقت شهادت را ندارم؛ اگر شما شهيد شديد، مرا نيز شفاعت كنيد».

اينها آخرين كلمات شهيد گرانقدر «غلامرضا گلزار» است. دوست و همسنگر وى «مجيد رحيمى» پيرامون اين شهيد بزرگوار چنين مى‏گويد: «من در گردان مقداد و به عنوان بى سيم چى خدمت مى‏كردم. به مرخصى آمده بودم كه به ما خبر رسيد دشمن، تحركاتى در منطقه‏ى غرب كشور انجام داده است. بلافاصله ما را خواستند و قرار شده به منطقه برويم.

گردان ما در جنوب مستقر بود و من به همراه شهيد غلامرضا گلزار در تاريخ سوم مرداد ماه به انديمشك رفتيم. هنگامى كه به بقيه‏ى نيروها رسيديم اطلاع دادند آماده شويد همين امشب به طرف اسلام‏آباد حركت مى‏كنيم.

ساعت هشت شب بود كه راه افتاديم و چون مسافت طولانى بود، دير به منطقه رسيديم و قرار شد شب بعد با دشمن درگير شويم. در سه‏راهى اسلام‏آباد، گردان را داخل شيارى نگه داشته تا بچه‏ها استراحت كنند. در اين فاصله، شهيد گلزار كنار جاده در حوالى همان سه‏راهى، لحظه‏اى به خواب فرو رفت و سپس بيدار شد. چهره‏ى او پس از خواب، دگرگون بود و با بقيه‏ى مواقع فرق داشت. او در خواب‏ يكى از شهدا را ديده بود و جريان خوابش را براى بچه‏ها تعريف مى‏كرد.

569.jpg

به هر حال، صحبتها تمام شد و ساعت هفت شب بود كه قرار شد حركت كنيم. از طرف فرمانده گردان آمدند و خبر دادند كه سريعا سوار شويد، دشمن خيلى جلو آمده و بايد آنها را عقب بزنيم. همگى سوار بر ماشينها شديم. آخرين بارى كه من شهيد گلزار را ديدم هنگامى بود كه براى خداحافظى پيش ما آمده بود. او به من گفت: «من لياقت شهادت را ندارم، اما اگر شما شهيد شديد مرا هم شفاعت كنيد». و همه‏اش از بچه‏ها قول شفاعت مى‏گرفت.

ساعت حدود دو نيمه شب بود كه به منطقه‏ى درگيرى رسيديم و شهيد گلزار به علت اين كه بى سيم چى گردان بود به همراه فرمانده گردان به نزديكترين نقطه‏ى درگيرى رفته بود.

درگيرى، تن به تن شده بود و بچه‏ها مردانه با منافقين مى‏جنگيدند. در اين حين بود كه گلوله‏ى سيمينوف به گردن وى اصابت كرد و به شهادت رسيد.

چهره‏ى متبسم او همواره در ميان رزمندگان معروف بود و من در مدت ده سال آشنايى‏ام با اين شهيد، هرگز او را با حالت عصبانيت نديده بودم؛ چهره‏ى او خندان و تبسم بر صورتش نقش بسته بود كه تصوير پيكر او گواه اين مطلب مى‏باشد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir