خدايا! مرا آدم كن‏

خدايا! مرا آدم كن‏

بیاد شهيدان يدالله نورعلى آهارى و شهيد قاسم طباطبائى‏

در طول سه سالى كه پاى «يدالله نورعلى آهارى» به جبهه باز شده بود، در هفت عمليات مختلف شركت كرد؛ اولين بار در جزاير مجنون با جبهه‏ها آشنا شد؛ در والفجر هشت، مزه‏ى موج انفجار را چشيد؛ در كربلاى يك از ناحيه‏ى سر مجروح شد؛ در كربلاى پنج، چشم چپ خود را از دست داد و بالأخره در بيت‏المقدس دو، با سه تير «گرينوف» از ناحيه‏ى پا مجروح شد. برادر يدالله در عمليات بدر شهيد شد و جالب اين كه با تمام اين احوال، پدر او هم يك بسيجى بود.

413.jpg

شخصيت يدالله محك خوبى براى مدعيان دوستى با انقلاب است، كسانى كه به هر حال بدهكار دستاوردهاى رزم يدالله، پدرش و برادر شهيد او هستند، خاطره‏ى شيرين او مثل شخصيتش جالب و به ياد ماندنى است:

دوستى داشتم كه نامش «سيد قاسم طباطبائى» بود. سيد آدم شوخ طبعى بود. او هميشه بعد از غذا جمله‏اى مى‏گفت كه با گفتن آن، همه‏ى بچه‏ها مى‏خنديدند. سيد با اين كه مى‏خواست بچه‏ها را بخنداند؛ ولى در اصل با اين گفته‏ى خود مسائل بزرگترى را مطرح مى‏كرد. او مى‏گفت: «خدايا! مرا آدم كن». من در شلمچه پى به اين جمله‏ى سيد بردم؛ يعنى زمانى كه در زير آتش شديد، سيد قاسم به سختى مجروح شد.

وقتى بالاى سرش رسيدم، از او خواستم تا با هم به عقب برگرديم؛ چرا كه هر لحظه ممكن بود دشمن از راه برسد و تير خلاص را بزند؛ اما او در جواب گفت: «يدالله يادت هست كه هميشه بعد از غذا دعا مى‏كردم كه خدايا! مرا آدم كن، حالا دعايم مورد اجابت قرار گرفته است».

با اين كه من در مورد خواسته‏ى خود پافشارى مى‏كردم، بار ديگر از او خواستم تا براى پانسمان و مداوا به عقب برويم؛ ولى باز سيد تكرار كرد: «دعايم مستجاب شده است». او بعد از گفتن اين جمله، فقط يك كلمه‏ى ديگر گفت و بعد شهيد شد؛ آن كلمه اين بود: «يا حسين!».

يدالله يك بسيجى نمونه است. دانش‏آموزى كه به قول خودش با دو بال پرواز مى‏كند. او مى‏گفت: «همانطور كه كبوتر با دو بال به پرواز در مى‏آيد، دانش‏آموزان هم بايد با دو بال مدرسه و جبهه پرواز كنند».

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir