غسل شهادت‏

غسل شهادت‏

بیاد شهيد مجيد حاج شفيعيها

در خط پاسگاه زيد، با برادر «نم‏نبات» كار شناسايى انجام مى‏داديم. يك روز «مجيد حاج شفيعيها» آمد و راهنماييهاى لازم را در مورد باز كردن معبر ارائه داد. او شبهاى قبل از عمليات، بعضى از نيروها را با خود به كمين مى‏برد و مينها را خنثى مى‏كرد.

روز 2 / 12 / 62 با آقا «مجيد» و «غلامحسين نم‏نبات»، از خط زيد به شهرك دارخوين رفتيم. آنجا وسايلى كه مى‏خواستيم، برداشتيم. آقا مجيد گفت: «بچه‏ها نيم ساعت وقت داريم برويم حمام». همگى به حمام شهرك رفتيم. چهره‏ى آقا مجيد خيلى فرق كرده بود. وقتى به حمام رسيديم، آقا مجيد گفت: «بچه‏ها امشب، شب عمليات است، غسل شهادت را فراموش نكنيد». بعد به طرف خط رفتيم. آقا مجيد نزديك غروب وظايف هر كس را مشخص كرد.

128.jpg

نماز مغرب و عشاء را به امامت ايشان خوانديم و سپس سوره‏ى مباركه‏ى ياسين را با هم تلاوت كرديم. برادر مجيد از سنگر بيرون آمد و به برادر «موحد دوست»؛ (برادر حاج على موحد دوست، فرمانده تيپ دوم لشكر امام حسين (ع) كه در جاده‏ى ام‏القصر به شهادت رسيد) مسؤول محور عملياتى گفت: «يك دسته از اولين گردان خط شكن بايد توى كانال آماده باشند كه اگر معبر باز نشد، من به اتفاق نيروهايم روى مينها برويم و سپس اين دسته كار ما را ادامه دهند تا خط شكسته شود».

به آن طرف خاكريز رفتيم و ايشان كه مسؤول معبر بود، شروع به باز كردن معبر كرد تا به سيم خاردار رسيديم. سيم خاردارها با مواد منفجره‏ى C - كه قبلا روى تخته تعبيه كرده بوديم - منهدم شد و برادران گردان پس از خنثى كردن كمين دشمن، به خط آنها زده و خط را شكستند. دشمن در اين ميدان مين، از انواع مينهاى ضد نفر، ضد خودرو و ضد تانك و بشكه‏هاى ناپالم استفاده كرده بود. در كنار برادر مجيد، در كانال بوديم كه ايشان به من و برادر هزاردستان گفت: «شما به دنبال اين گردان برويد و اگر در راه به ميدان مين برخورد كرديد، معبر را باز كنيد». از كانالهاى دشمن عبور كرديم و به دو كانال بزرگ شش مترى رسيديم كه عراقيها براى تردد خود از روى كانال، از تخته استفاده مى‏كردند و داخل كانال نيز سيم خاردار و مين بود. رزمندگان اسلام از آن كانال نيز گذشتند و به پيشروى خودشان ادامه دادند.

... آن شب مجيد در ادامه‏ى همين عمليات مفقودالاثر شد! روحش شاد!

(معبر، لشكر 14 امام حسين (ع)، تابستان 75، ص 77)

راوى: مهدى لندى‏

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir