عهد و پيمان مقدس

عهد و پيمان مقدس

شهيد «سعيد درفشان» و شهيد «سيد محمدرضا حسن زاده»، عشق و الفت عجيبى نسبت به يكديگر داشتند. اين دو از كودكى با هم بزرگ شده و دبستان، راهنمايى و دبيرستان را با هم پشت سر نهاده بودند.

«سعيد» فرمانده گردان بود و مسؤوليت خط را داشت. در شب «عمليات بستان» اين دو، ساعت‏ها با هم بودند. ديگر خدا مى‏داند كه چه رازهاى نهفته‏اى در چشم و دل يكديگر مى‏خواندند. در اين شب با هم عهد بسته بودند كه هر كدام زودتر به فيض لقا رسيد، آن ديگرى را در پيشگاه حضرت محبوب، شفاعت كند.

اتفاقا «سيد محمد رضا» را به اردوى شهيدان بار دادند و «سعيد» ماند. از اين به بعد، آتش عشق و فراق چنان در وجود سعيد شعله‏ور شد كه تمام هستى‏اش را سوزاند و خاكستر كرد.

601.jpg

حالت عجيبى يافته بود. اصلا در اين دنيا نبود. عشق و جنون بر لحظه لحظه‏ى زندگى ابرآلودش سايه انداخته بود... شبى، همه‏ى شهداى مسجد جزايرى اهواز را در خواب مى‏بيند، به دنيايشان غبطه مى‏خورد و دست كمك به سويشان دراز مى‏كند؛ مى‏گويد: «كدامتان حاضريد دستم را بگيريد؟».

همه سكوت مى‏كنند. دو نفر قامت مى‏كشند: «ما!»؛ يكى «سيد فرج سيد نور» بود و ديگرى «سيد محمدرضا!».

بالاخره «سعيد» نيز پس از چهار ماه از كوچ سيد محمدرضا به ديدار او مى‏شتابد و خود نيز بر جبين آسمان شهادت، جاودانه مى‏شود!

(ما آن شقايقيم، تقى متقى، مركز فرهنگى سپاه، زمستان 75، ص 86)

راوى: حجةالاسلام صادق كرمانشاهى

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir