لزوم حفظ خط اسلام

لزوم حفظ خط اسلام

شهيد يوسف سجودى‏

«يوسف» عجيب روحيه‏ى والايى داشت و به حق كه نامش در زمره‏ى بهترين بچه‏هاى جبهه بود. بنده سعادت اين را داشتم كه قبل از شهادت ايشان بالاى سرش باشم. او كه مانند كبوترى از قفس رسته بود، با شجاعت تمام بر لشكر كفر مى‏تازيد در همان هنگامه‏ى خون و آتش و دود، يوسف تمام قد بلند شد، در حالى كه يك موشك آر.پى.جى شليك كرده بود، خطاب به بچه‏ها فرياد مى‏زد: «بچه‏ها! اين خط، خط اسلام است، نگذاريد پاى يزيد به اين جا برسد».

221.jpg

او با سخنان شيوا و خيلى زيبا نيروها را هدايت و فرماندهى مى‏كرد. هنوز آن كلمات آتشين از زبانش جارى بود كه يكباره نقش زمين شد. سراسيمه به سويش دويدم؛ مانند گلى داشت پرپر مى‏شد و شمع زندگى‏اش به خاموشى مى‏گراييد. اين جا بود كه پروانه‏وار آرزوى ديدار سالار شهيدان را مى‏كرد و كلمات: «ياحسين! ياحسين! ورد زبانش شده بود، تا اين كه جان از تنش بيرون رفت و به نداى حق لبيك گفت.

(نشريه‏ى 19 دى، ش 42، 18 / 2 / 79، ص 5)

راوى: محمد باقر نيك سخن

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir