جگر شير ندارى سفر عشق مرو

جگر شير ندارى سفر عشق مرو

روزهاى عمليات كربلاى هشت بود. در نقطه‏اى از سرزمين مقدس شلمچه ايستاده بودم. نگاهم به ماشينى افتاد كه تازه از راه رسيده بود و چهره‏ى زيباى شهيد «محمد كشتكار» را در آن يافتم. محمد، دوران زندگى سختى را گذرانده بود؛ چرا كه بدون وجود پدر و مادر زندگى مى‏كرد. ضمن اين كه برادرش هم تازه شهيد شده بود؛ ولى با تمام مشكلات، حضور در جبهه را از اهم واجبات دانسته و با آن جثه‏ى بسيار كوچك و لاغرش، به منطقه آمده بود؛ جثه‏ى كوچك او روحى بلند و عرفانى را در خود جاى داده و از شجاعت خاصى برخوردار بود. با حجم زياد آتش دشمن كه روى سر بچه‏ها مى‏ريخت، اصلا ترسى به دل راه نمى‏داد. از ماشين كه پياده شد و چند قدمى حركت كرد، آرامش و در عين حال صلابت او نظرم را جلب كرد. معلوم بود به قول بچه‏هاى جبهه، نور بالا مى‏زند.

او كه پشت پيراهنش با ماژيك درشت نوشته بود: «جگر شير ندارى سفر عشق مرو»، پس از چند لحظه بر اثر اصابت تركش گلوله‏ى توپ مستقيم، سرش از تن جدا شد و بر خاكهاى شلمچه به خون خود غلتيد. او به ما آموخت، هر آن كه در لشكر على بن ابى‏طالب عليهماالسلام در گردان سالار شهيدان سيدالشهداء باشد، جگر شير دارد.

(نشريه‏ى 19 دى، ش 44، 1 / 3 / 79، ص 5)

راوى: محمدعلى شرفيان

358.jpg

آرميدن در بسترى از خون پاك‏

بچه‏ها پشت خاك‏ريز واقع در نزديكى جاده‏ى فاو - البحار، زير بمباران شديد دشمن در انتظار فرمان حركت براى انجام مرحله‏ى بعدى عمليات والفجر هشت به سر مى‏بردند؛ به همين دليل كمى كسل شده بودند.

فرمانده‏ى گروهان جعفر، شهيد «ياسر(عبدالرسول) كارخيران» براى روحيه دادن به بچه‏ها يك دوچرخه‏ى بدون لاستيك را سوار شده بود و در طول جاده مى‏رفت. يكى از بچه‏ها در ميان نخلها كبوتر سفيدى را پيدا كرده بود. شهيد كارخيران آن را گرفت و با توجه به علاقه‏ى زيادى كه به شهيد اكبر لطيفى داشت گفت: «اين روح شهيد لطيفى است كه به دنبال من آمده تا مرا ببرد!».

بچه‏ها كم‏كم دور ما جمع شدند. او به همه توصيه كرد متفرق شوند و رفت. لحظه‏اى بعد، هواپيماهاى دشمن بار ديگر در آسمان پيدا شدند. وقتى راكتى در كنار كارخيران به زمين خورد، در بسترى از خون آرميد و ميهمان شهيد اكبر لطيفى شد.

(ذوالفقار، اكبر جوانى - احمدرضا كريميان، لشكر 14 امام حسين (ع)، زمستان 75، ص 73)

راوى: مجيد عرب‏زاده

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir