خوشحالى به خاطر شهادت

خوشحالى به خاطر شهادت

در منطقه‏ى هزار قله با برادر «عليرضا ايزدى» سنگر مى‏ساختيم. گونى‏ها تمام شد، بچه‏ها گفتند: «بقيه بماند براى فردا». عليرضا رفت و گونى آورد و گفت: «همين امروز بايد كار را تمام كنيم!».

او خيلى شوخى مى‏كرد و مى‏خنديد. از ايشان پرسيدم: «برادر ايزدى! چرا اين قدر خوشحالى؟».

گفت: «اگر شما هم مى‏دانستيد فردا ظهر چه خبر است، خوشحال بوديد و مى‏خنديديد!».

ظهر فردا گلوله‏ى خمپاره‏ى صد و بيست در كنارش به زمين خورد و قطعه قطعه شد. تكه‏هاى بدن او را كه تا شعاع صد مترى پرتاب شده بود، جمع‏آورى كرديم و همراه با پيكر مطهر آن عزيز، به عقب انتقال داديم.

(ذوالفقار، اكبر جوانى - احمدرضا كريميان، لشكر 14 امام حسين (ع)، زمستان 75، ص 46)

راوى: شهيد مرتضى امينى

128.jpg

نويد شهادت

قبل از عمليات والفجر دو، معاون گردان شهيد «مهدى شفيعيون» براى بچه‏هاى گردان صحبت مى‏كرد. در ميان سخنانش اشاره كرد كه ديشب خواب يكى از برادران شهيدم را ديدم و به او گلايه كردم كه چرا مرا نزد خود نمى‏بريد؟ برادرم گفت: «ناراحت نباش، دير يا زود تو نيز خواهى آمد».

چند شب بعد، عمليات والفجر دو شروع شد و در مرحله‏ى دوم، تيربارهاى دشمن او را هدف گرفتند و آن عزيز به آرزوى ديرينه‏ى خود رسيد و نزد برادرش مأوا گرفت.

(ذوالفقار، اكبر جوانى - احمدرضا كريميان، لشكر 14 امام حسين (ع)، زمستان 75، ص 66)

راوى: حسين منصوريان

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir