آرزوى شهادت زودهنگام

آرزوى شهادت زودهنگام

«رحمت‏الله زمانى» در عمليات كربلاى پنج به شهادت رسيد. وى چندى قبل از شهادتش در يكى از خطوط پدافندى غرب (هزار قله) به همراهى ديگر برادران گردان حضور داشت. يكى از هم‏سنگران ايشان مى‏گويد: «شبى ديدم از خواب بيدار شده و در حال گريه كردن است. پرسيدم: «چرا گريه مى‏كنى؟».

ابتدا از پاسخ امتناع ورزيد؛ ولى بعد از اصرار فراوان گفت: «در خواب ديدم شهيد شده‏ام و اميدوارم تا شهادتم فاصله‏ى چندانى نباشد».

از آن واقعه چند ماهى بيشتر نگذشته بود كه او عاشقانه به جمع شهدا پيوست.

(ذوالفقار، اكبر جوانى - احمدرضا كريميان، لشكر 14 امام حسين (ع)، زمستان 75، ص 92)

راوى: محمدرضا زمانى

92.jpg

حسرت وصال

بعد از عمليات كربلاى پنج، به مرخصى رفتيم و پس از بازگشت، مقرر شد براى پدافند به خط مقدم برويم. شب قبل از رفتن به خط، به چادر يكى از بچه‏ها رفتم. اصغر حيدرى (معاون گروهان عبدالله) هم آن جا بود و با او آشنا بودم؛ ولى آن قدرها با هم صميمى نبوديم. كم‏كم بچه‏ها بيرون رفتند و من با حيدرى تنها ماندم. او بدون مقدمه به من گفت: «آقا جواد! چرا من شهيد نمى‏شوم؟»و شروع به گريه كرد. به او گفتم: «بالأخره يك عده بايد براى انقلاب و اسلام زنده بمانند و خدمت كنند».

او گفت: «بسيارى از دوستان من - كه همه جا با هم بوديم - شهيد شده‏اند، شايد خداوند مرا دوست ندارد كه به اين درجه نمى‏رساند».

آن شب گذشت و به خط مقدم اعزام شديم. چند روزى نگذشته بود كه خبر شهادت آن عزيز را برايم آوردند.

(ذوالفقار، اكبر جوانى - احمدرضا كريميان، لشكر 14 امام حسين (ع)، زمستان 75، ص 115)

راوى: سيد جواد اخوت‏پور

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir