پيوستن به سالار شهيدان

پيوستن به سالار شهيدان امام حسين عليه‏السلام

شبى پس از نماز مغرب و عشاء سر به سجده نهاده بود. مدتى گذشت. وقتى همه رفتند، به سراغش رفتم و در گوشش گفتم: «ما را يادت نرده!». بعد هم كمى پاى او را قلقلك دادم. سر از سجده برداشت و با چشمانى اشك‏آلود گفت: «بى‏رحم! حالا هم دست از سر ما برنمى‏دارى؟ بگذار توبه كنيم!».

بعضى از بچه‏ها نماز شب باصفاى او را ديده بودند و از حال مناجاتى كه در دل شب با معبود داشت اطلاع داشتند. همه او را فقط با شوخى‏هايش مى‏شناختند. او شهيد، «جاويد حسن‏خانى» بود كه در صبحگاه عمليات كربلاى پنج به مولايش حسين عليه‏السلام پيوست.

(ذوالفقار، اكبر جوانى - احمدرضا كريميان، لشكر 14 امام حسين (ع)، زمستان 75، ص 71)

راوى: مسعود وفاپور

420.jpg

ميهمان سالار شهيدان اباعبدالله الحسين عليه‏السلام

عمليات والفجر هشت شروع شده بود و با يك شب حضور در منطقه براى ادامه‏ى عمليات آماده مى‏شديم. دشمن دست به پاتك سنگينى زده بود، آتش شديد توپخانه و آتشبارى هلى‏كوپترها منطقه را به دود و آتش كشيده بود. با اين حال «محسن» راديدم كه طبق برنامه‏ى هميشگى‏اش ظرف آبى تهيه كرده بود تا وضو بگيرد و براى خواندن «زيارت عاشورا» آماده شود. از كنار خاكريز كه فاصله گرفت، بچه‏ها با اضطراب او را صدا زدند و از او خواستند هر چه زودتر برگردد؛ ولى او گوشش اصلا بدهكار اين حرفها نبود و اصرار بچه‏ها هم اثر نداشت. تنها نگاهى به بچه‏ها انداخت و مشغول خواندن زيارت عاشورا شد.

سحرگاه روز بعد، تيرى به قلبش نشست و طلبه‏ى شهيد «محسن حاج‏رضايى» را براى هميشه ميهمان سالار شهيدان حضرت اباعبدالله عليه‏السلام كرد.

(با ياران سپيده، محمد خامه‏يار، لشكر 17 على بن ابيطالب (ع)، تابستان 1375، ص 39)

راوى: احمد يارمحمدى

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir