عزيمت به سوى جبهه با اذن پدر

عزيمت به سوى جبهه با اذن پدر

در اوج بمباران شهرها پسرم «محسن آبكار» پيش من آمد و خواهش كرد: «بابا! من مى‏خواهم بروم جبهه؛ چه اجازه بدهيد، چه ندهيد مى‏روم، چون مى‏خواهم به تكليفم عمل كنم؛ ولى چه بهتر كه با اجازه‏ى شما راهى جبهه شوم!».

گفتم: «بابا! ما كه والله چنين جرأتى را نداريم كه به تو اجازه ندهيم». يادم مى‏آيد آن روز او بين من و مادرش نشسته بود. وقتى جواز رفتن را از من گرفت، از فرط خوشحالى يك دست روى پاى من زد و يك دست روى پاى مادرش. خدا مى‏داند، با خنده و خوشرويى گفت: «مادر! كنار بهشت مى‏ايستم، يك دستت را من مى‏گيرم و يك دستت را داداش حميد، مى‏بريمتان بهشت».

با صداى بلند قهقه‏اى زد و رفت. ديگرى خبرى از او نشد، شايد ميهمان برادر شهيدش «حميد» شد.

(با ياران سپيده، محمد خامه‏يار، لشكر 17 على بن ابيطالب (ع)، تابستان 1375، ص 15)

راوى: پدر شهيد

602.jpg

پشت پا زدن به زخارف دنيا

از آن روز كه پا به جبهه گذاشت و قدمهايش را با آن خطه آشنا كرد، عشق شهادت در وجودش شعله مى‏كشيد و روح بلندش در آسمان شهادت پر مى‏زد. با اين كه سن و سال زيادى نداشت، به مرحله‏اى از عرفان رسيده بود كه مى‏گفت: «انسان هر چه زودتر برود، بار گناهانش سبك‏تر خواهد بود».

به دنيا و زخارف آن بى‏علاقه بود و دل از دنيا و هر آنچه در آن بود بريده بود. آخرين بار كه از جبهه بازگشت، هجده روز مرخصى داشت كه تنها سه روز از مرخصى را استفاده كرد كه در همان سه روز هم حال و هواى جبهه را داشت. عزم سفر كرد و هيچ چيزى نتوانست مانع از رفتن او شود. رفت ولى ساعتى بعد برگشت. قرآن كوچكش را فراموش كرده بود آن را برداشت. مادرش را بوسه زد و به او خيره شد. لحظاتى بعد سرش را پايين انداخت و گفت: «ديگر برنمى‏گردم؛ حلالم كن!».

به سمت آفاق مهربانى مى‏رفت؛ به خوزستان و عمليات كربلاى پنج. در آن جا بود كه شهيد بزرگوار «هادى رحيمى تنها» در كوى شهادت ماند.

(با ياران سپيده، محمد خامه‏يار، لشكر 17 على بن ابيطالب (ع)، تابستان 1375، ص 53)

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
0 #1 حسین میناکارده 1392-08-30 22:03
كسي كه از گناهان جلوگيري نمي كند مرده اي است در ميان زنده ها. شهيد نادر رييسي
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir