سخت‏ترين لحظات فراق

سخت‏ترين لحظات فراق

دقايقى بيش از آغاز عمليات والفجر مقدماتى نمانده بود. كنار خاكريز، دو دوست عزيز و مهربانم «محمدجواد شكوريان» و «محمدعلى شكراللهى» براى وداع و خداحافظى آمده بودند. با اين كه آن دو از نيروهاى گردان خطشكن سيدالشهدا عليه‏السلام بودند و من در معيت آنها بودم، قبل از رفتن، يكديگر را در آغوش گرفتيم و پس از سالها دوستى از هم دل بريديم. لحظات سختى بود؛ به خصوص آن وقت كه «على» از شهادت خود سخن به ميان آورد.

601.jpg

به هر حال، قول و قرار گذاشتيم هر كه شهيد شد تا چهل روز به طور كامل براى او نماز بخوانيم. صبح عمليات بود كه نگاهم به پيكر در خون غلتيده‏ى محمدعلى شكراللهى افتاد و از آن روز بود كه محمدجواد شكوريان هم حال و هواى ديگرى داشت تا اين كه او هم در جزيره‏ى مجنون به ديدار محمدعلى رفت.

(با ياران سپيده، محمد خامه‏يار، لشكر 17 على بن ابيطالب (ع)، تابستان 1375، ص 68)

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
0 #1 حسین میناکارده 1392-08-30 22:02
ما مي رويم تا به مزدوران كافر و استكبار جهاني نشان دهيم تا زماني كه يك سرباز اسلام و امام زمان(عج) در دنيا وجود دارد قادر نخواهند بود به اسلام ضربه بزنند. هدف من فقط خداست. وسيله من براي رسيدن به خدا اسلام است. شهيد محسن اشراقي
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir