در حال پرواز

در حال پرواز

در روزهاى اول جنگ، دست راستش را بر اثر اصابت گلوله‏اى از دست داده بود و در جبهه به خاك سپرد! از آن پس، بى‏سيم‏چى گردان سيدالشهدا عليه‏السلام شد. آخرين بار در عمليات والفجر هشت با يك گروه ويژه به شناسايى رفت و وقتى گرفتار كمين دشمن شد، لحظات آخر از پشت بى‏سيم صدايش را مى‏شنيدم كه با شادى مى‏گفت: «ما هم در حال پروازيم، التماس دعا».ديگر صدايش را نشنيديم و شهيد بزرگوار «غلامرضا مقدم» به خدا رسيده بود.

(با ياران سپيده، محمد خامه‏يار، لشكر 17 على بن ابيطالب (ع)، تابستان 1375، ص 105)

76.jpg

بى‏تاب شهادت

بیاد شهيد ابراهيم مرآتى

آشنايى نزديك او با جبهه‏ها، تأثيرى بر روح جوانش به جا نهاد و دگرگون شد. براى مدت كوتاهى به مرخصى آمد و تصميمش را براى رفتن به جبهه‏ها و ديگر بازنگشتن استوار كرد و لذا به وداع، خداحافظى و حلاليت‏طلبى از همه‏ى دوستان و خويشان پرداخت.

آشنايانش مى‏گفتند: «حالتى در آن چهره‏ى بى‏گناه بود كه بيننده را به تأمل و فكر وامى‏داشت.».

سپيد و نورانى شده بود. فكر پاكيزه و تصميم پاكش، جلوه‏اى از نور و روشنى به آن صورت افزوده بود. گويا يقين داشت كه ديگر بازنمى‏گردد.

بالاخره به سوى جبهه شتافت. مدتها در نبرد عليه كافران بعثى - صهيونيستى به سر برد. بى‏تاب شهادت به حمله‏اى دليرانه دست زد تا آن كه در پانزدهمين روز مرداد سال 61، كتاب زندگى‏اش بسته شد و جان پاك به آفريننده‏ى افلاك برد.

(شهداى روحانيت، ج 2، دفتر تبليغات اسلامى حوزه‏ى علميه‏ى قم، دفتر انتشارات اسلامى قم، زمستان 62، ص 218)

پيوستن به سينه سرخان عشق و شهادت

«محسن اسحاقی» براى ما فرشته‏اى بود در كالبد روح انسان كه به ملكوت اعلى پيوست. او شهيدى والامقام است و خاطراتش براى ما شيرين و به يادماندنى است. گويا از لحظه‏ى شهادت خود آگاه بود؛ به طورى كه در آخرين ديدارش به من گفت: «به من خوب نگاه كن، همين روزها است كه من هم به شهادت برسم». به او گفتم: «اين چه حرفى است؟! شما بايد باشيد تا به اسلام و انقلاب خدمت كنيد»؛ ولى او جواب داد: «من و سردار حاج بصير و سردار شهيد نوبخت، قرارى داشتيم؛ سردار نوبخت رفت، يك سال بعد هم حاج بصير رفت و حالا نوبت من است». و درست يك سال بعد از شهادت حاج بصير، شهيد اسحاقى به جمع سينه سرخان عشق و شهادت پيوست.

راوى: برادر شهيد

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
+1 #1 حسین میناکارده 1392-08-30 22:00
من به جبهه مي روم و جان و قطره قطره خون خود را در راه اسلام و آرمانم مي دهم تا شايد با اين قطرات خون ناقابل يك قدم مثبت در راه هدف و آرمانم برداشته باشم، و چه معامله اي از اين بهتر كه خون بدهي و خونبهايت خدا باشد. شهيد سعيد اقدامي
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir