ستيز بى‏امان با مظاهر فسق و فساد

ستيز بى‏امان با مظاهر فسق و فساد

بیاد شهيد حاج محمود زاهدى

پدرم قبل از شهادت، چهل روز روزه بود و همكارانش مطلع نبودند و نمازهاى مستحبى مخصوصا نماز امام زمان (عج) را زياد مى‏خواند. مدتى در دانشكده‏ى افسرى ژاندارمرى ونك در انجمن اسلامى (كه الآن عقيدتى سياسى نام گرفته است) با او بودم. هميشه نماز شب مى‏خواند و در زندگى، زهد، قناعت و گذشت را پيشه كرده بود. قاطعيت اسلامى خوبى داشت. با فساد اخلاقى و ظلم مبارزه مى‏كرد؛ به طورى كه يك شب، نيمه شب به آسايشگاه سربازان آمد. از او سؤال شد كه در اين موقع شب كجا بودى؟ گفت: «رفته بودم با سربازانى كه در زندان بودند در مورد مشكلاتشان و علل زندانى شدنشان تحقيق كنم». زمانى كه به شهادت رسيد، حدود هشت هزار جلد كتاب نهضت سوادآموزى كه ايشان از تهران با خرج خود به كاشان آورده و در منزل گذاشته بود را به نهضت سوادآموزى كاشان تحويل داديم. (روزنامه‏ى جمهورى اسلامى، 15 / 4 / 65، ص 11)

راوى: فرزند شهيد

530.jpg

احساس مسؤوليت در حفظ جان رزمندگان

از صبح زود بلند شده بود و با خداوند راز و نياز مى‏كرد. هر كارى كرديم كه با «احمد توکلی مشکله» به پادگان برويم، نگذاشت. با همه خداحافظى كرده بود؛ از فاميل تا دوست و آشنا. به شوخى به دوستانش گفته بود: «اگر من شهيد شدم، زرشك‏پلو مى‏دهند، بياييد و همه‏تان دو - سه پرس بخوريد». به هر حال آب و قرآن حاضر كرديم و او از زير قرآن رد شد و رفت.

احمد، راننده‏ى آمبولانس بود. 53 روز بيشتر در جبهه نبود. هميشه در رساندن بچه‏ها به بيمارستان شتاب مى‏كرد. وقتى علت شتابش را مى‏پرسيدند، مى‏گفت: «مى‏ترسم به خاطر تعلل من، عده‏اى شهيد شوند». خودش هم در خاك عراق در مأووت از ناحيه‏ى سر مجروح شد و به مقام رفيع شهادت رسيد.

(مجله‏ى شاهد، ش 261، بهمن 75، ص 16)

راوى: مادر شهيد

حفظ متانت و كرامت

بیاد شهيد على جاويد

از كوچكى با او بزرگ شده و روحياتش را كاملا مى‏دانستم. چند روز قبل از شهادتش او را در جبهه ديدم. خيلى عوض شده بود؛ با آرامى و متانت خاصى حرف مى‏زد و از شوخى پرهيز مى‏كرد... گفتم «على! مگر خبرى هست! ان شاء الله تو هم؟!».

با يك حالت مخصوصى گفت: «بعدا معلوم مى‏شود!».

مدتى از اين واقعه نگذشته بود كه على به شهادت رسيد و مفهوم و معناى آن حركاتش براى من روشن شد.

(كاجهاى آسمانى، سيد مهدى حسينى، فروردين 76، ص 45)

راوى: حاج حسين كاجى

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
0 #1 حسین میناکارده 1392-08-30 21:59
من براي احياي دين خدا و براي بقاي جمهوري اسلامي ايران كه آغازگر حكومت اسلامي ان شاءالله در جهان است رهسپار جبهه شدم. شهيد مهرداد خداوندي
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir