الگويى براى رزمندگان


سردار شهيد سيد مهدى زين‏الدين

آخرين شب جمعه‏اى بود كه با «آقا مهدى» دعاى كميل مى‏خوانديم. از اول دعا عجيب گريه مى‏كرد و امام زمان (عج) را صدا مى‏زد. نيمه‏هاى شب از خواب بيدار شد و به سجده افتاد. صبح، اذان گفت و بچه‏ها را براى نماز بيدار كرد. به امامت او نماز جماعت خوانديم. بعد از نماز هم زيارت عاشورا را زمزمه كرديم. گريه‏هاى او عجيب روى بچه‏هاى لشكر اثر گذاشت تا آن جا كه برادر «محسن رضايى» فرمانده‏ى كل سپاه مى‏گفت: «هفتاد درصد نيروهاى لشكرش اهل نماز شب بودند».

55.jpg

فرمانده‏ى بى‏ريا

با اين كه «آقا مهدى» فرماندهى لشكر را به عهده داشت، در عمليات خيبر او را ديدم كه بدون هيچ تكلفى دوشادوش بچه‏ها در خط مقدم حضور داشت و بى‏سيم روى كولش انداخته بود و در ميان آتش، بچه‏ها را به جلو هدايت مى‏كرد. يادم مى‏آيد سه شبانه‏روز بود كه خواب را بر ديده حرام كرده بود. وقتى نقشه‏ى عمليات را براى فرماندهان توجيه مى‏كرد، پلك‏ها روى چشمانش سنگينى مى‏كرد و ناخودآگاه چرت مى‏زد.

شهادت فرمانده و شكسته شدن قامت لشكر

«فرمانده‏ى آزاده، آماده‏ايم، آماده»، اين شعار هميشگى بچه‏هاى لشكر خط شكن على بن ابى‏طالب عليهماالسلام بود كه قبل از هر عمليات، در سخنرانى فرمانده‏ى محبوب خود، «مهدى زين‏الدين» سر مى‏دادند. روزى همه‏ى واحدهاى لشكر براى شنيدن سخنرانى دعوت شدند، بچه‏ها طبق معمول اين شعار را تكرار مى‏كردند و حركت كردند تا به جايگاه رسيدند. در محل جايگاه به دور از انتظار، با ديدن پرچم‏هاى مشكى، همه ساكت شدند. كسى چيزى نمى‏دانست، همه مبهوت مانده بودند. آيه‏ى «فاستقم كما أمرت» (هود: 112) را خواندند و بعد «انا لله و انا اليه راجعون» (بقره: 156) گفتند و آنگاه خبر شهادت آقا مهدى را دادند. آن روز، بچه‏ها خاك را بر سر مى‏ريختند و به سر و صورت مى‏زدند و از همان روز، قامت لشكر خميد و غبار غم و اندوه بر همه جا نشست.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حميدرضا مهديفر
0 #5 حميدرضا مهديفر 1393-03-12 19:39
سلام.اززحمات شما عزيزان متشكرم
 
 
سید امیر محمد
-1 #4 سید امیر محمد 1393-02-14 23:17
سلام
شهید زین الدین سید نیست
 
 
حسین میناکارده
+2 #3 حسین میناکارده 1392-09-02 15:47
برادران من هدف از زندگي چيست؟ خداوند قادر متعال انسان را آفريد تا به كمال برسد و ما كه داراي مكتبي پرمحتوا و غني هستيم بايد در راه اسلام و خدا جهاد كنيم و براي شهادت آماده باشيم و از بذل جان و مال خويش دريغ نورزيم. بار گران انقلاب خونبارمان بر دوش ما نهاده شده است. پس بكوشيم اصالت و رسالتمان را تا پاي جان حفظ كنيم. شهيد اكبر خيرالهي
 
 
حسین میناکارده
+1 #2 حسین میناکارده 1392-08-30 21:44
مردم اميد كه حاكميت ا... و قرآن را در سرتاسر جهان بر قرار سازيم. شهيد احمد دل آرا
 
 
fatemeh tavakoli
+2 #1 fatemeh tavakoli 1392-04-28 20:32
قبل از عملیات عکس دخترش توی جیبش بود...بچه ها بهش گفتن حاج مهدی چی توی جیبته؟ گفت: عکس دخترمه...
یکی از بچه ها گفت: بده ما هم عکس رو ببینیم.
حاج مهدی گفت: هنوز خودم ندیدمش...میترسم مهر پدر و دختری نذاره روی عملیات تمرکز کنم.
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir