پرواز عاشقى دلسوخته از تبار پاكان

پرواز عاشقى دلسوخته از تبار پاكان

حوزه‏ى نوپاى شهرستان «مسجد سليمان» مفتخر است با عمر كوتاهش توانسته در برابر انقلاب، نه شهيد بزرگوار به رسم قربانى، هديه‏ى حق نمايد كه از جمله‏ى آنان شهيد سعيد، دلسوخته‏ى مولا، طلبه‏ى فداكار و عاشق، زمزمه‏گر محبت اهل بيت عصمت و طهارت عليهم‏السلام «حميد قربانى» است؛ كسى كه بيش از همه چيز، محبت و خوشرويى و صفاى باطنش زبانزد بود و بر اطرافيانش تأثير مى‏گذاشت؛ شهيدى كه با صوت زيبايى - كه به عنوان عطاى الهى آن را شناخت - سوز و درد درون خويش را آشكار ساخته و از رنج دورى وادى حق - چه در توسلاتش و چه در اوج مناجات كميلش - سخن مى‏گفت.

از همان ايامى كه با دانشگاه الهى «جبهه» آشنا شد، در هر فرصتى بى‏تابانه به سويش مى‏شتافت. بارها از طريق بسيج و به عنوان بسيجى در ميان رزمندگان، حضور يافته و با صداى گرمش، صفابخش محفل آنان مى‏شد.

153.jpg

همه جا از جزيره‏ى مجنون تا نيزارهاى آرام هور، كرانه‏هاى ستبر كرخه، سنگرهاى فاو، كردستان و دشت خونرنگ شلمچه، به يادگار از صدايش بهره‏اى دارند.

كربلاى چهار، اوج فريادهايش هنگام دعا و ذكر فاطمه‏ى زهرا عليهاالسلام بود تا به حدى كه زمره‏اى از بسيجيان عزادار در آن جلسه، به ديدن آنچه نايل مى‏شوند كه ناديدنى مى‏بود و هست؛ يعنى به سرانجام زيباى شهادت، تا اين كه بالأخره حميد قربانى؛ آن سوخته‏ى مصايب اهل بيت عليهم‏السلام و فريادگر مظلوميتشان، پس از التماسهاى مكرر و بى‏حد به درگاه الهى، پس از آخرين جلسه‏ى نوحه خوانى‏اش - كه چند ساعت به طول كشيد - در هنگامه‏ى طلوع فجر صادق، در 21 / 10 / 65 رخ از دنيا بركشيد و به سوى جانان شتافت و به آرزوى ابدى‏اش رسيد. پيكر مطهرش پس از بيست روز، در سينه‏ى خاك جاى گرفت.


راوى: حميدرضا سلكى

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir