ذكر هزار صلوات هنگام شهادت

ذكر هزار صلوات هنگام شهادت

شهيد على ثالثى

پيش از شهادتش، حالت عجيبى داشت. در پوستش نمى‏گنجيد. در دلش غوغايى برپا بود؛ اما حرف نمى‏زد. سكوتش با زبان بى‏زبانى مى‏گفت كه: «فردا شهيد خواهد شد!».

شهيد «على ثالثى» نماز شب خواند و تا صبح راز و نياز كرد. قبل از ظهر روز جمعه، مقارن با روز «عرفه» در حالى كه مشغول ذكر هزار صلوات بود و در سنگر نگهبانى پاس مى‏داد، در اثر اصابت تركش خمپاره‏ى شصت به لقاء الله پيوست. محل شهادت وى، خط پدافندى «فاو - ام‏القصر» بود.

(با ياران سپيده، محمد خامه‏يار، لشكر 17 على بن ابى‏طالب (ع)، تابستان 75، ص 37)

راوى: جواد خدادادى

202.jpg

مرد ميدان دعا

مرد ميدان دعا بود و درس و بحث روزمرگى، او را از اين مهم باز نمى‏داشت. مدت كوتاهى از ورود ما به حوزه‏ى علميه‏ى قم مى‏گذشت. در مدرسه‏ى «ستيه» حجره داشتيم و راهرو باريكى حجره‏ى ما را از حجره‏اى كه شهيد «نقى شريفى» در آن به سر مى‏برد، جدا مى‏كرد. هفته‏اى يك شب كبوتر دلمان را در آسمان با صفاى دعاى توسل پرواز مى‏داديم و زمزمه‏وار مى‏گريستيم. سعى ما بر اين بود كه سر و صداى محفل ما مزاحم درس و مطالعه‏ى حجره‏هاى همجوار نشود.

بعدها به طور اتفاقى فهميديم شهيد تقی شريفى نيز در موقع برگزارى دعا، سر به ديوار حجره مى‏گذاشته و با ما هم‏ناله مى‏شده است و اين، زمانى بود كه هنوز با هم صميمى نشده بوديم.

بعدها او نيز به جمع ما پيوست و صداى گرم و حال خوشش، گرمى‏بخش محفل روحانى ما گرديد.

(ما آن شقايقيم، تقى متقى، مركز فرهنگى سپاه، زمستان 75، ص 121)

راوى: حجة الاسلام محمدمهدى ماندگار

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
محمد مهدی
0 #3 محمد مهدی 1393-05-27 22:52
با سلام.استفاده کردن از متون در زمینه دفاع مقدس بدون ذکر منبع مشکل دارد؟با تشکر
--------------
پایگاه جامع عاشورا: مشخص است که ذکر منبع ارج نهادن به زحمات دوستانتان و زمینه ساز آشنایی بیشتر افراد با خدمات بی منت پایگاه جامع عاشوراست. اما عدم ذکر منبع، برای محتوای موردی، بجز برای موارد تجاری مانعی ندارد. البته کپی برداری کلیه مطالب، به شکلی که شاعبه تکرار کامل محتوای سایت را در سایت دیگری ایجاد نماید مورد رضایت نمیباشد. التماس دعا
 
 
حسین میناکارده
0 #2 حسین میناکارده 1392-09-02 16:12
برادران، به يارى قرآن بشتابيد و ضدانقلابيون را ميان خود خفه كنيد. شهيد جمشيد نامور
 
 
حسین میناکارده
0 #1 حسین میناکارده 1392-08-30 21:52
مگر نه اينکه ما سر تا پاي وجودمان نيازمند عنايات الهي است پس چرا از دعا غافليم. شهيد مسعود خداداي حسين آبادي
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir