گريستن در مسجد براى شهادت

گريستن در مسجد براى رسيدن به فيض شهادت

شهيد سيد محمود اينانلو

«محمود» با اين كه سن كمى داشت، ايمانش بسيار قوى بود. هميشه مسجد را براى خلوت كردن با خداى خويش برمى‏گزيد. يكى از نزديكانمان مى‏گفت: «هر روز كه مى‏ديدم در مسجد شديدا گريه مى‏كند، فكر مى‏كردم براى او مشكلى پيش آمده باشد؛ اما روزى سيد محمود آن چنان غرق در راز و نياز با خداى خويش بود كه اصلا متوجه اطرافش نشد. وقتى به او نزديك شدم فهميدم به خاطر طلب شهادت در راه خداوند اين چنين گريه مى‏كند».

... بعد از اين كه سيد محمود به جبهه رفت، از بيم آن كه مبادا ديگر نتواند به منطقه برگردد، به مرخصى نمى‏آمد و بالأخره پس از سه ماه حضور در جبهه‏هاى نبرد، در سال 62 و در عمليات والفجر چهار، به شهادت رسيد و پيكرش بعد از ده سال، شناسايى و به ما تحويل شد.

(مجله‏ى شاهد، ش 258، آبان 75، ص 14)

راوى: مادر شهيد

177.jpg

تقاضاى شهادت با پيكرى پاره پاره

بیاد شهيد محمد شكرى

چشمانش را به آسمان دوخته بود و حسابى رفته بود توى فكر. گفتم: «چيه محمد! نكنه بريدى؟!».

خيلى آرام، در حالى كه بغضى در گلو داشت، گفت: «بالأخره نفهميدم اربا اربا يعنى چه؟ مى‏گن آدم مثل گوشت كوبيده مى‏شه! مى‏دونى؟ يا بايد وقتى از اين عمليات برگشتيم برم حسابى كتاب بخونم و بپرسم تا بفهمم، يا اين كه همين جا بهش برسم».

به خط كه رسيديم، از تويوتا پياده شديم و پس از هماهنگى، به طرف دشمن صف‏آرايى كرديم... در بهشت زهرا وقتى بدنش را مى‏خواستند توى قبر بگذارند، ديدم جواب سؤالش را وقتى توپ روى سنگرش خورده و تمام سنگر روى سرش خراب شده، گرفته است.

«محمد شكرى» عاقبت در عمليات كربلاى پنج به آرزوى مقدسش نايل آمد.

(مجله‏ى شاهد، ش 276، ارديبهشت 77، ص 18)

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
0 #3 حسین میناکارده 1392-09-02 15:59
برادران و خواهران مسلمانم، هدف از اين انقلاب اين بوده است كه در صدد اجراي احكام و قوانين قرآن و اسلام در درجه اول در خودمان، در خانواده مان و سپس به جامعه و كشورمان و به سرتاسر جهان برآييم.پس فردفرد ما در قبال جامعه كنوني، در برابر تمامي مستضعفين جهان مسئوليم.پس، راه چاره اش خودسازي فردي و اجتماعي است، و الاّ به جامعه اسلامي نخواهيم رسيد كه ان شاءالله ما اميدواريم جامعه صددرصد اسلامي به دست مهدي موعود(عج) اين منجي بشريت برقرار خواهد گرديد و از خدا فرج اين مقام الهي را مسئلت داريم. شهيد محمد نوري
 
 
حسین میناکارده
0 #2 حسین میناکارده 1392-09-02 15:48
خيلي آقا بود. تا مي شنيد رزمنده اي شهيد شده ، مي رفت و پيشوني اش رو مي بوسيد. تا اينکه خبر دادن توي يه عمليات به شهادت رسيده. به اتفاق چند تا از بچه ها رفتيم و به تلافي اون بوسه هايي که بر پيشوني شهدا زده بود ، پيشونيش رو بوسه باران کنيم. رسييديم بالاي سرش. پارچه رو کنار زديم. اما ديديم سر نداره...
 
 
حسین میناکارده
0 #1 حسین میناکارده 1392-08-30 21:45
به نامه هايي که برايش مي آمد حسودي مي کرديم . همه مان ، حسودي شايد نه ، غبطه . از بس طولاني بودند . شهيد که شد وسايلش را که جمع مي کرديم تازه فهميديم جواب مسئله هاي رياضي را برايش مي فرستادند.
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir