آمريكا قدرت پيروزى بر ما را ندارد

آمريكا قدرت پيروزى بر ما را ندارد

شهيد محمد منتظرقائم

ظهر روز جمعه پنجم ارديبهشت از ستاد مركزى سپاه تهران با شهيد «محمد» در يزد تماس مى‏گيرند كه خبر رسيده چند فروند هلى‏كوپتر آمريكايى مردم را در كوير به گلوله مى‏بندد و يك آمريكايى زخمى شده هم در بيمارستان يزد است. بلافاصله در بيمارستان‏ها تحقيق مى‏شود و قسمت دوم خبر تكذيب مى‏گردد؛ ولى بعد از ساعتى از دفتر آيةالله صدوقى با سپاه تماس مى‏گيرند كه اين جا يك راننده‏ى تانكر است و ادعا دارد تانكر نفتش را آمريكايى‏ها در جاده‏ى طبس آتش زده‏اند.

در پى وصول اين گزارش‏ها محمد تصميم مى‏گيرد هر چه سريعتر به منطقه رفته و از نزديك در مورد حادثه تحقيق و برخورد نمايند. آخرين دست خط شهيد نشان مى‏دهد كه وضع منطقه را حساس و حضور آمريكايى‏هاى مسلح و مهاجم را بنابر اخبار و گزارش‏هاى رسيده، قطعى مى‏دانسته است.

333.jpg

يكى از برادران پاسدار يزدى، اين چنين گزارش مى‏دهد: «وقتى قرار شد برويم، فرمانده‏ى شهيدمان محمد گفت: اول نمازمان را بخوانيم». ما كه نماز خوانديم و برگشتيم، محمد هنوز در گوشه‏ى حياط سپاه مشغول نماز بود. او نماز را هميشه خوب مى‏خواند. اغلب در تجمع‏ها او را به دليل تقوايش پيشنماز مى‏كردند. با اين همه، اين بار نمازش حال ديگرى داشت.

بعد از آن كه نمازش تمام شد، يكى از برادرها به شوخى گفت: «نماز جعفر طيار مى‏خواندى؟»، او با خوشحالى پاسخ داد: «به جنگ آمريكا مى‏رويم؛ شايد هم نماز آخرمان باشد». در بين راه مثل هميشه شروع كرد به خواندن قرآن و حديث و تفسير كردن و توضيح دادن سوره‏ى فيل و داستان ابرهه... و گفت: «آمريكا قدرت پيروزى بر ما را ندارد». و به توضيح بيشتر مسائل مى‏پرداخت و از احاديث نيز استفاده مى‏كرد.

(نشريه‏ى صبح، ش 19، 8 / 2 / 80، ص 8)

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین میناکارده
-1 #2 حسین میناکارده 1392-09-02 15:32
بدانيد، نماز خوب انسان را از فحشاء و منكر دور مي كند، نماز را با حضور قلب اقامه كنيد... شهيد علي آخوند رجبي
 
 
حسین میناکارده
+1 #1 حسین میناکارده 1392-08-30 21:36
چند ماه زندگي مشترک کرده بودم . شش ماه هم هرچه خواستگار آمده بود ،رد کرده بودم. نمي خواستم قبول کنم . مصطفي را هم اول رد کردم. پيغام داده بود که « امام گفته اند با همسرهاي شهدا ازدواج کنيد. » قبول نکردم. گفتم«تا مراسم سال بايد صبر کنيد.»گفته بود« شما سيديد. مي خواهم داماد حضرت زهرا بشم.» ديگر حرفي نزدم.
شهيد ردائي پور
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir