رانندگان فرغون

بچه هاي جهاد به معناي واقعي جهادگر بودند و در همه كارها؛ چه در امور كاري و چه در امور مربوط به جنگ، نهايت تلاش خود را به كار مي بستند.

زماني كه به جبهه اعزام شدم، به وضوح مشاهده مي كردم كه چيزي كه خيلي براي ساير نيروها حايز اهميت و جالب توجه است، تلاش و خستگي ناپذيري بچه هاي جهاد است. يك بار كه تعداد دستگاه هاي سنگين كم بود و لودر نداشتيم، بچه ها با فرغون مشغول سنگر سازي شدند. اگر چه كار خيلي سختي بود و ساخت يك سنگر ساعت ها طول مي كشيد، اما بچه ها با شوخي كردن و سربه سر هم گذاشتن، به كار سرعت مي دادند.

444.jpg

يكي از بچه ها ايستاده بود وسط راه و مي گفت: ‹‹هر كس گواهينامه راندن فرغون نداشته باشد، نمي تواند از اينجا رد شود!››

بچه ها هم با حالتي جدي حبيب هايشان را جستجو مي كردند و بعد از كمي اين پا و آن پا كردن، مي گفتند: ‹‹ببخشيد جناب! مثل اينكه گواهينامه همراهم نيست.››

و به اين ترتيب از چهار راه! عبور كرده و با خنده و شوخي سنگر مي ساختند. خلاصه به هر سختي كه بود بچه ها سنگرها را ساختند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
علیرضا احمدآبادی
-1 #2 علیرضا احمدآبادی 1392-06-28 17:36
یاد سنگر سازان بی سنگر بخیر
 
 
امیرحسین
+1 #1 امیرحسین 1391-05-23 08:48
سلام وبلاگ خوب و مفيدي داريد خوشحال ميشم به منم سر بزنيد و نظر دهید.چون من احترام گذاشتم به وبلاگ تون شما نظر دادم . بروزم. لطفا در نظرسنجی ؛ حتمادرنظرسنجی ختم صلوات ما شرکت کنیدوکد لوگوما در وبلاگ خود قرار دهید .ممنون کدلوگو لطفا این لوگومن را در سایت خود قرار دادهید ؛ ممنون میشم یا علی التماس دعا

http://09365696323.blogfa.com
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir