كوچولوي هيكلي

كوچولوي هيكلي

سال 1363 از طرف جهاد به جزيره مجنون اعزام شده و در امر جاده سازي مشغول كار شدم. ما اولين گروهي بوديم كه از جهاد به جبهه اعزام مي شديم. يك روز كه به اتفاق حاج آقا كارنما، شهيد آرمان و تعدادي ديگر از بچه هاي پشتيباني براي جاده زدن به سوي خط مقدم مي رفتيم، من يكي از رزمندگان را به حاج آقا معرفي كردم و گفتم: ‹‹اين برادر رزمنده تنها چهارده سال دارد، ببينيد چقدر كوچك است!››

حاج آقا كارنما نگاهي به جثه درشت و قوي هيكل او انداخت و گفت : ‹‹آخي! كوچولويي كه مي گويي اين باباست!››

547.jpg

از شنيدن اين حرف همه خنديديم و آن نوجوان كه فهميد به او به چشم يك بچه نگاه نمي كنند، از خوشحالي اشك شوق ريخت. خيلي از رزمنده ها با سن پايين، هيكلي ورزيده داشتند و آن نوجوان هم از آنها بود.

دوستي داشتم به نام علي ميرزايي كه به خاطر شجاعت و دليري به ‹‹علي پلنگ›› مشهور بود. سر نترسي داشت و بزرگ ترين مشكلات در نظرش چيزي نبودند. علي هر وقت تركش مي خورد، بدون هيچ گونه ترس و دلواپسي، با انبردست آنها را بيرون مي كشيد و روزي زخم هايش را مي بست. به اعتقاد خيلي ها، علي مرد كم نظري بود كه استاد جنگ و جبهه بود.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir