جامانده

جامانده

براي خانواده ي شهدا خيلي احترام قائل بود. هميشه سفارش مي کرد حتماً به اين خانواده ها سر بزنيد.

يک بار که به مرخصي آمده بود، بچه را برداشتيم و رفتيم بهشت رضا.

در حين عبور از قبور شهدا چشمم به محمد افتاد؛ آرام و بي صدا اشک مي ريخت. از کنار مزار شهيدي عبور کريم، از دوستانش بود. فرزندم را که هنوز کوچک بود بغل گرفت و به نزديکي عکس شهيد رفت. بعد با لحني بغض آلود اما مهربان گفت: «عزيزم بيا عکس عمو را ببوس.» ديگر طاقت نياورد، بلندبلند گريه مي کرد و بريده بريده مي گفت: «اينها رفتند و من هنوز مانده ام.»

و چه زیبا رفت...

24.jpg

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
زهرا
+2 #7 زهرا 1391-11-04 23:21
سلام
:(:(:(
پس ما چه کنیم...
:(:(:(:(
یازهرا
التماس دعا
 
 
خاک
0 #6 خاک 1391-11-04 23:19
سلام
اگر اونا جامونده بودند پس ما...
:(:(:(:(: (:(:(:(:(
یازهر ا
التماس دعا
 
 
حمیده
+2 #5 حمیده 1391-10-06 18:17
سلام عالی بودالتماس دعا
 
 
م.خرم آبادی
+2 #4 م.خرم آبادی 1391-08-28 15:30
این خاظره مربوط به خودم می باشد که در وبلاگم http://revayateeshgh8.blogfa.com/موجود است و در صورت امکان در سایتتان درج کنید. خاطره سنگر پرواز:
عملیات موفقیت آمیز بیت المقدس ۶ در ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۶۷ در محورهای کوهستانی و برف پوش شمال شهر ماووت و بلندی های شیخ محمد،آسوس و استروک با رمز عملیاتی یا امیر المومنین(ع) آغاز گردید.

پس از این عملیات بمدت یکهفته پدافند از ارتفاع شیخ محمد بر عهده گردان حضرت زینب(س)گذاشته شد. بنده نیز به همراه گردان و بعنوان بیسیم چی فرمانده گردان در سنگر فرماندهی مستقر بودم. از آنجا که سنگر مذکور بر روی یال ارتفاع شیخ محمد قرار داشت و این نقطه نیز بدلیل حجم آتش گلوله های خمپاره و توپ دشمن با خطرهای احتمالی زیادی روبرو بود لذا بنابر تصمیم جانشین تیپ حضرت زهرا(س)از لشگر 10 سیدالشهدا(ع) (برادر سیفی) مقرر شد سنگر فعلی را تخلیه و در سنگر مناسب دیگری که کمتر در تیررس آتش تهیه دشمن باشد مستقر شویم. در روز سوم رأس ساعت 7 صبح سنگر را تخلیه و در سنگر جدید مستقر شدیم و پس از حدود 3 ساعت در ساعت 10 یکی از بچه های گردان که جراحت سطحی ناشی از ترکش خمپاره پیدا کرده بود به سنگر ما که امدادگر نیز در آنجا حضور داشت مراجعت نمود و علت مجروح شدن خود را گذر از کنار سنگر قبلی ما (سنگر فرماندهی) و خوردن یک گلوله خمپاره به داخل سنگر و آسیب دیدگی ناشی از ترکش ها اعلام کرد. بعد از گفتگو با وی برای دیدن این اتفاق به آنجا رفتم و مشاهده نمودم که سنگر مذکور بصورت کامل منهدم شده و دیگر چیزی بعنوان سنگر وجود ندارد. لذا از یک سو خوشحال بودم که خداوند توفیق مجدد برای ادامه حضور در جبهه را برایم فراهم نموده بود و از سوی دیگر متوجه شدم که برای پریدن از سنگر پرواز نیاز به پرپرواز است که ما فاقد آن بودیم و باید با اهل زمین راه خود را ادامه می دادیم
 
 
حسین
+2 #3 حسین 1391-08-11 05:37
زیبا بود
التماس دعا
 
 
zahra
+2 #2 zahra 1391-04-29 09:02
سپاس نمی دونم چی بگم اجرکم عندا....
 
 
شرمنده شهدا
0 #1 شرمنده شهدا 1391-03-10 06:47
سلام
تشکر از مطالب زیباتون
لطفا بنویسید ایشون کدوم شهید بودند....
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir