لبخند جاودانه (شهید شاهيني)

لبخند جاودانه ( خاطره ای از شهید محمد شاهيني )

عاقبت، لحظه‏اي كه باور نمي‏كردي، چون صاعقه بر سرت فرود مي‏آيد...
دوباره «يا حسين!» و «شهيدان زنده‏اند!»، خيابانهاي شهر را پر كرده است.
تابوت شهدا روي دستها موج برمي‏دارد و تو در ميان سيل جمعيت و در ميان تابوتهاي سرخي كه در ميان اشك و آه تشييع مي‏شوند، به دنبال گمشده‏اي مي‏گردي و لحظه‏اي بعد شانه‏هايت را به تابوتي مي‏سپاري كه به نرمي، روي طوفان دستها به سوي ساحل آرامش در حركت است و وقتي از نفس مي‏افتي، نگاهت از پس پرده‏هاي اشك، روي تصويري با تبسمي صميمي و آشنا خيره مي‏شود.
تمام خاطرات روزهايي كه با محمد در جبهه بوده‏اي، در پيش چشمت مجسم مي‏شود و يادهاي زلال و خاطرات خوبي كه از او داري، در ذهن خسته‏ات مي‏گذرد.
دلت مي‏خواهد همدردي باشد و سر بر شانه‏هايش بگذاري. نگاهت را به اطراف مي‏فرستي و در ميان موج جمعيت، پدر شهيد «محمد شاهيني» را مي‏بيني كه سر بلند ايستاده است و غم شهادت دو فرزندش را چون كوه تحمل مي‏كند.
متانت چهره اين فرد روحاني، اندكي تسلي‏ات مي‏دهد.
در گلزار شهدا، نسيم، پرچمهاي سرخ و سبز «يا حسين عليه‏السلام!» و «يا زهرا عليهاالسلام!» را تكان مي‏دهد و پيكرهاي به خون خفته را به بوسه مي‏گيرد. براي آخرين بار چهره‏ي محمد را مي‏بيني كه چه آسوده و آرام خفته است. گويي وقت پاك كردن آخرين لبخند را از چهره‏اش نداشته است. با خود مي‏انديشم؛ آيا هرگز اين چهره و اين لبخند را از ياد خواهم برد؟

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir