جشن آش پزان عراقي ها


جشن آش پزان عراقي ها

در اولين اعزام به اهواز رفتم و مدت دو سال به صورت شراكتي با جهاد سمنان كار كردم .
در كارهايي از قبيل جاده سازي و حمل مهمات شركت داشتم . آن موقع مقرمان در زيباشهر اهواز بود . شب عمليات چنان باد شديدي وزيد كه عراقي ها نتوانستند چشم هايشان را باز كنند و عقب نشيني كردند .
عيد نوروز سال 1361 نيروهاي جهاد در دشت رقابيه مشغول جاده سازي بودند . روزهاي عيد بچه ها دلتنگي شديدي احساس مي كردند ، اما يكديگر را تسلي داده و با حرف و شوخي مسير فكر يكديگر را عوض مي كردند .
دوستي داشتم به نام محمد كاظمي كه در عمليات بستان در حين كانال زدن با بيل مكانيكي شهيد شد . گلوله عراقي ها مستقيماً به سينه او اصابت كرد . او هميشه جزء اولين هايي بود كه در صف نماز جماعت حاضر مي شد . عاشق شهادت بود و اكثر شب ها به اميد شهادت شروع به كار مي كرد .

يكي از شب ها كه با علي ميرزا ابراهيمي دو دستگاه را بار زديم تا از فاو به سوسنگرد ببريم ، ماشين علي به تير برق خانه فرماندار سوسنگرد خورد و تير شكست . اهل محل با ما درگير شدند . ما از برخورد ناشايست آنها نااميد شده و حيران ، منتظر سرنوشت مان بوديم كه چيزي حدود يك ساعت بعد فرماندار رسيد و رو به اهالي گفت: ‹‹ تير برق خانه من شكسته، شما چرا ناراحتيد و دخالت مي كنيد؟ ››
آن فرماندار مدتي بعد در يكي از عمليات ها به شهادت رسيد، اما برخورد جوانمردانه آن شب هرگز از ذهن ما دور نشد.

3.jpg
اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir