از روي شوق

از روي شوق


اگر مردم مي دانستند كه در زيارت قبر حضرت حسين بن علي (ع ) چه فضل و ثوابي است حتما از شوق و ذوق قالب تهي مي كردند و بخاطر حسرت ها نفس هايشان به شماره افتاده و قطع خواهد شد. راوي مي گويد: عرض كردم : در زيارت آن حضرت چه اجر و ثوابي مي باشد.

 

 175.jpg

 

 حضرت فرمودند: كسي كه از روي شوق و ذوق به زيارت آن حضرت رود خداود متعال هزار حجّ و هزار عمره قبول شده برايش مي نويسد و اجر و ثواب هزار شهيد از شهداء بدر و اجر هزار روزه دار و ثواب هزار صدقه قبول شده و ثواب آزاد نمودن هزار بنده كه در راه خدا آزاد شده باشند برايش منظور مي شود و پيوسته در طول ايام سال از هر آفتي كه كمترين آن شيطان باشد محفوظ مانده و خداوند متعال فرشته كريمي را بر او موكّل كرده كه وي را از جلو و پشت سر و راست و چپ و بالا و زير قدم نگهدارش باشد و اگر در اثناء سال فوت كرد فرشتگان رحمت الهي بسويش حاضر شده و او را غسل داده و كفن نموده و برايش استغفار و طلب آمرزش كرده و تا قبرش مشايعتش نموده و به مقدار طول شعاع چشم در قبرش وسعت و گشايش ايجاد كرده و از فشار قبر در امانش قرار داده و از خوف و ترس دو فرشته منكر و نكير بر حذرش مي دارند و برايش دربي به بهشت مي گشايند و كتابش را به دست راستش مي دهند و در روز قيامت نوري به وي اعطاء مي شود كه بين مغرب و مشرق از پرتو آن روشن مي گردد و منادي نداء مي كند:
اين كسي است كه از روي شوق و ذوق حضرت امام حسين (ع ) را زيارت كرده و پس از اين نداء احدي در قيامت باقي نمي ماند مگر آنكه تمنّا و آرزو مي كند كه كاش از زوّار حضرت اباعبداللّه الحسين (ع ) می بود. (1)

 

پاورقي
1- ترجمه كامل الزيارات ص 467.

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
مقصودی
0 #9 مقصودی 1394-06-17 19:05
السلام علیک یا ابا عبداله الحسین علیه السلام جانم فدای راهت امام حسین زیارت بارگاه ملکوتی ات را نصیب مان بگردان و ما را از دوستان و یاران خویش قرار بده در این دنیا و دنیای اخرت روسفید مان بگردان یا ابا عبداله یاریمان کن تا در راه اعتلای اسلام حقیقی و شناخت اهل بیت علیه السلام قدم برداریم و کوشا باشیم خدایا شفاعت امام حسین علیه السلام را در هر دو جهان نصیبمان کن و دل ان عزیز بزرگوار و امام ولیعصر علیه السلام را از ما خشنود گردان امین یا رب العالمین
 
 
رضا
0 #8 رضا 1394-02-12 22:07
بسی جالبه است که هوس کربلا میاره
التماس دعا
 
 
روح الله  مرادی
-1 #7 روح الله مرادی 1393-07-23 11:31
من دو روزه که عضو عاشورا شدم اما شاید باورتون نشه دیشب بعد چرخی که تو جمع عاشوراییان زدم یه حسی بهم دست داد که انگار بین منو صفای دل بچگی هام دیگه هیچ فاصله ای نبود.....
خدایا اجر عاشوراییان با خودت...
 
 
حسین میناکارده
+2 #6 حسین میناکارده 1392-08-28 21:44
اجرکم عندالله
 
 
علیرضا احمدآبادی
-1 #5 علیرضا احمدآبادی 1392-08-06 20:40
اجرتون با اباعبدالله الحسین(ع)
 
 
محمد حسین احمدی
0 #4 محمد حسین احمدی 1392-07-30 09:09
با سلام
ازمطالب خوبتان سپاس گزارم
 
 
آمنه نقدی پور
+2 #3 آمنه نقدی پور 1392-06-11 10:55
سلام
از روی شوق خواندم
سپاسwww.hedyeyemahtab89.blogfa.com/
 
 
حسین
0 #2 حسین 1390-10-23 06:46
عالی بود
 
 
امير 2000
0 #1 امير 2000 1390-09-13 18:13
ما که هر کاری میکنیم نمی توانیم به پا بوس اقا بریم همش به خدا میگم ای خدا جونیم رو بگیر یه بار بذار حرم اقامو زیارت کنم ولی انقدر گناهکارم که خدا .........ولی لطف خدا زیاد شاید اجابت کرد.

ماکه از عشقت گفتگو داریم کربلایت را ارزو داریم یا حسین
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir