مبادا از امام حسين به پدرش شکايت کني

 

مرحوم شيخ مرتضي انصاري رضي الله عنه شاگردان زيادي را تربيت کرد. يکي از طلابي که در درس ايشان شرکت مي‏کرد از لحاظ مالي خيلي در مضيقه بود. آن طلبه تصميم مي‏گيرد هر شب جمعه از نجف به کربلا برود و آقا امام حسين عليه‏السلام را زيارت کند. آن شب جمعه در کربلا از امام حسين عليه‏السلام درخواست مي‏کند که دو چيز از شما مي‏خواهم؛ يکي خانه و ديگري زن. آن طلبه گفت: اگر حاجت مرا در اين مدت ندهي شکايت تو را به پدرت علي عليه‏السلام خواهم کرد. اگر شب جمعه‏ي ديگر که به زيارت شما مي‏آيم، نتيجه‏اي نگرفته باشم ديگر براي زيارتت نخواهم آمد.

 

3.jpg

 

او پس از مراجعت به نجف اشرف، هفته ديگر بنا به رسم خودش به سوي کربلا رهسپار شد، همين که وارد کربلا شد چشمش به گنبد مطهر امام حسين عليه‏السلام افتاد و گفت: آقا جان! حالا که حاجت مرا نمي‏دهي من هم ديگر به زيارت شما نمي‏آيم و از همان جا برگشت. دوباره خواست وارد حرم علي عليه‏السلام شود که ديگر قادر نبود و گفت: صبح مي‏روم. اول صبح، طلبه‏اي از طرف مرحوم شيخ انصاري با عجله آمد و گفت: شيخ فرمود: هر وقت خواستي به حرم اباعبدالله مشرف شوي نزد من بيا؛ زيرا امر واجبي در کار است. در اين هنگام، آن طلبه خدمت مرحوم شيخ رسيد. مرحوم شيخ فرمود: حضرت اباعبدالله عليه‏السلام به من امر کرده که به کار تو رسيدگي کنم و رضايت شما را برآورده سازم قبل از آن که به حرم آقا مشرف شوي؛ ولي مبادا شکايت آقا را به پدرش کني. سپس مرحوم شيخ، خانه‏اي براي او خريد و دختر يکي از تجار را به عقد او درآورد و در نتيجه هر دو به حاجت خود رسيد. (کشکول شمس. )

 

 

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان صفحات 25 و 26

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
شیوا
0 #3 شیوا 1395-08-02 22:13
خیلی با حاله ممنون ;-)
 
 
بی نام
0 #2 بی نام 1395-07-12 15:12
سلام و ممنون از داستان آموزنده تون ... با اجازتون کپی کردم
 
 
بی نام
0 #1 بی نام 1394-11-16 23:28
من از هر چی امام و معصومه شکایت دارم. به کی شکایت کنم که به جرفش گوش کنن و حاجتمو بدن ؟
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir