به وسيله‏ي خواندن زيارت عاشورا مرض از بين رفت

 

علامه بزرگوار حضرت آيت الله شيخ حسن فريد گلپايگاني که از علماي تهران هستند از استاد خود مرحوم آيت الله حاج شيخ عبدالکريم حائري يزدي نقل کردند: در اوقاتي که در سامرا مشغول تحصيل علوم ديني بودم اهالي سامرا به بيماري وبا و طاعون مبتلا شدند و همه روزه عده‏اي مي‏مردند. روزي در منزل استادم مرحوم سيد محمد فشارکي (اعلي الله مقامه) با جمعي از اهل علم نشسته بودم، ناگهان مرحوم آقا ميرزا محمد تقي شيرازي تشريف آوردند و صحبت از بيماري وبا شد که همه در معرض خطر مرگ هستند. مرحوم ميرزا فرمودند: اگر من حکمي بدهم انجام مي‏شود يا نه؟ همه‏ي اهل مجلس گفتند: بلي! سپس فرمودند: من حکم مي‏کنم که شيعيان ساکن سامرا از امروز تا ده روز همه مشغول خواندن زيارت عاشورا شوند و ثواب آن را به روح شريف نرجس خانم والده‏ي ماجده‏ي حضرت حجة بن ‏الحسن عليه‏السلام هديه نمايند تا اين بلاها از آن‏ها دور شود. اهل مجلس نيز اين حکم را  به تمام شيعيان رساندند و همه مشغول خواندن زيارت عاشورا شدند. همه روزه عده‏اي از سني‏ها مي‏مردند به طوري که اين موضوع براي همه آشکار شد و برخي از سني‏ها از شيعه‏ها پرسيدند: ديگر کسي از شماها تلف نشده است؟

 

7.jpg

 

آنها گفتند: شيعيان زيارت عاشورا خواندند و بلا از آن‏ها دور شد. آقاي گلپايگاني فرمودند: وقتي گرفتاري سختي برايم پيش مي‏آمد، فرموده آن مرحوم يادم مي‏آمد و از اول ماه سرگرم خواندن زيارت عاشورا مي‏شدم و در روز هشتم به طور کامل برايم فرج مي‏شد. (داستان‏هاي شگفت. )

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 30 و 31 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir