معجزه‏ي باغ بهشت

 

هنگامي که امام حسين عليه‏السلام به همراه جمعيت زيادي از شهر مدينه طيبه‏ي به قصد زيارت بيت الله الحرام بيرون رفت، مردي از قافله به مرضي مبتلا شد و به آن حضرت عرض کرد: خيلي به انار ميل دارم. آقا فرمودند: در اين بيابان باغي است از انار و ميوه‏هاي ديگر، برو و هر چه مي‏خواهي تناول کن در صورتي که در آن سرزمين قبل از اين باغي نبود. اهل قافله رفتند و باغي را مشاهده کردند، داخل آن باغ شدند و از ميوه‏هاي آن باغ خوردند. وقتي از باغ خارج شدند از نظرها ناپديد شد، در همان حال آهويي پيدا شد، حضرت به او اشاره کردند و فرمودند: او را ذبح کنيد و استخوان آن را نشکنيد. آن‏ها نيز حيوان را ذبح کردند و گوشت آن را خوردند و استخوان هايش را در پوستش گذاشتند.

 

9.jpg

 

آن گاه آن حضرت دعا کردند و آهو زنده شد، سپس به اصحاب رو کردند و فرمودند: هر کدام به خوردن شير آهو مايل هستيد از آن بنوشيد. همه از آن شير دوشيدند و خوردند و به برکت دعاي حضرت همه را کفايت کرد. بعد به آهو فرمودند: بچه هايت انتظارت را مي‏کشند، برو آن‏ها را شير بده. (کبريت احمر، ص 345. )

 

 

 

 منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 32 و 33

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir