استشمام بوي سيب سرخ

 

يکي از دوستان شيخ رجبعلي خياط نقل مي‏کند: همراه شيخ به کاشان رفتيم. رسم شيخ اين بود که هر جا وارد مي‏شد به زيارت اهل قبور مي‏رفت. هنگامي که وارد قبرستان کاشان شديم، شيخ فرمود: «السلام عليک يا أباعبدالله». چند قدمي که جلوتر رفتيم شيخ فرمود: بويي به مشامتان نرسيد؟ همراهان گفتند: نه! دوباره کمي جلوتر رفتيم و از مسئول قبرستان سؤال کرديم، شيخ از او پرسيد امروز در اين جا کسي را دفن نکرده‏اند؟ مسئول قبرستان پاسخ داد: جلوي پاي شما فردي را دفن کرده‏اند، سپس ما را سر قبر او برد و در آن جا همه‏ي ما بوي سيب سرخ را استشمام کرديم، از شيخ پرسيديم: اين چه بويي است؟ شيخ رجبعلي فرمود: وقتي اين بنده‏ي خدا را در اين جا دفن کردند، حضرت امام حسين عليه‏السلام تشريف آوردند و به خاطر اين شخص، عذاب از اهل قبرستان برداشته شده است. (داستان‏هاي شگفت. )

 

10.jpg

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 33 و 34

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir