تبديل زعفران به آتش

 

مرحوم شيخ طوسي در شريف مجالس نقل مي‏کند: مردي از لشکريان کربلا نزد ما بود، او هنگامي که برگشت يک شتر و مقداري زعفران باخود آورد. وقتي زعفران را خرد کردند، آتش شد و هر وقت يکي از زنان از آن زعفران به دست خود مي‏ماليد پيسي مي‏گرفت. آن شتر را نيز کشتند و هر چه با کارد مي‏بريدند، جاي آن آتش مي‏شد. هنگامي که پوست آن را کندند و آن را قطعه قطعه کردند آتش از آن بيرون مي‏آمد و هر چه در زير ديگ، آتش مي‏گذاشتند آتش در ديگ مي‏جوشيد و از گوشت آن در کاسه‏اي ريختند، دوباره به آتش تبديل مي‏شد سپس استخواني از آن برداشتيم، وقتي آن را با کارد بريديم جاي آن آتش پيدا شد. (اثبات الهداة، ص 181. )

 

13.jpg

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحه 35

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir