زنده شدن مرده با دعاي امام حسين

 

يحيي ام‏طويل مي‏گويد: نزد مولايم امام حسين عليه‏السلام بودم که جواني در حالي که ناله و فرياد مي‏زد نزد آن حضرت آمد. حضرت امام حسين عليه‏السلام فرمودند: چرا گريه مي‏کني؟ جوان عرض کرد:اي مولا! مادرم در اين ساعت مُرد و ثروت زيادي بر جا گذاشت و به من وصيتي نکرد و نمي‏دانم او را در کجا دفن کنم. اکنون شما چه صلاح مي‏بيني؟ حضرت فرمودند: آيا دوست داري خداوند مادر تو را زنده کند و تو را از آن چه مي خواهي خبر دهد؟ آن جوان گفت: خيلي خوب است، حضرت از جا برخاست و با آن جوان روانه شد و مردم با آنان روانه شدند تا به منزل مادر او رسيدند. حضرت بر سر مادر او ايستاد و خداي عزوجل را به دعاهايي خواند که نفهميدم. سپس فرمودند: «قومي يا امة الله باذن الله تعالي و اوصي الي ابنک بما تريدين»؛ اي کنيز خدا! به اذن خداي تعالي برخيز و هر چه خواستي به پسر خودت وصيت کن. آن گاه مادر آن جوان برخاست و شهادت داد و گفت: السلام عليک يابن رسول الله! همانا من مال زيادي دارم و در فلان جا گذاشته‏ام، آن را بيرون آور و دو سوم آن را براي شما و يک سوم ديگر را  به پسرم بدهيد؛ البته اگر مي‏دانيد او دوست شما است و اگر با شما مخالفتي دارد او را از آن پول منع فرماييد؛ زيرا مال من بر کسي که با شما اهل بيت عليهم‏السلام دشمن باشد حرام است. آن زن دوباره مُرد و حضرت فرمودند: او راغسل دهيد و دفن کنيد. 

 

17.jpg

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 40 و 41

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir