شهادت دادن کودک به زناي مادرش

 

در مناقب ابن شهر آشوب، صفوان بن مهران از امام صادق عليه‏السلام روايت کرده است: در زمان امام حسين عليه‏السلام دو مرد بر سر زني به نزاع و گفت و گو پرداختند، آقا امام حسين عليه‏السلام علت اين کار را از آن‏ها سؤال کردند. يکي از آنها گفت: اين زن در حباله‏ي نکاح من است. امام حسين عليه‏السلام به زن فرمودند: شما بنشينيد و روي مبارک خود را به آن زن کردند و فرمودند: قبل از آن که خدا آبروي شما را بريزد سخن راست را بگو، زن جواب داد: اين شوهر من است و اين بچه از او است. حضرت رو به طفل شيرخوار کردند و فرمودند: «يا غلام! ما تقول هذه انطق باذن الله تعالي»؛اي کودک! اين زن چه مي‏گويد؟ سپس کودک به اذن خداوند تعالي عرض کرد: من فرزند هيچ يک از اين دو مرد نيستم، پدر من چوپان است. آن گاه امام حسين عليه‏السلام حکم سنگ‏سار آن زن را صادر کرد و از آن به بعد به هيچ کس از آن کودک صحبتي نشنيد. 

 

20.jpg

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 42 و 43

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir