ايمان يهودي

 

ابن شهر آشوب روايت کرده است که حضرت امام حسين عليه‏السلام فرمودند: بهترين اعمال بعد از نماز، داخل کردن سرور در قلب مؤمن است، در صورتي که متضمن گناهي نباشد. 

روزي ديدم غلام با سگي طعام مي‏خورد، من از اين کار او  پرسيدم، گفت: يابن رسول الله! من مي‏خواهم او را شاد گردانم، شايد شادي و خوش حالي او موجب شادي و خوشحالي من گردد؛ زيرا مالکي يهودي دارم و مي‏خواهم از دست او نجات يابم. حضرت وقتي اين سخن را از غلام شنيدند نزد آن مرد يهودي که مالک او بود، رفتند و فرمودند: «دويست دينار طلا مي‏دهم که غلام خود را به من بفروشي.» يهودي گفت: من غلام را فداي گام‏هاي تو کردم که برداشته‏اي و به خانه من آمده‏اي و اين باغ را به او مي‏دهم و مال شما را به خودتان پس مي‏دهم.  حضرت فرمودند: غلام را آزاد کردم و اين مال‏ها را به او بخشيدم. زن آن مرد يهودي گفت: من نيز مسلمان شدم و مهر خود را به شوهرم بخشيدم.  يهودي گفت: من نيز مسلمان شدم و اين خانه را به زن خود بخشيدم. 

 

31.jpg

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 50 و 51

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir