مصيبت امام حسين توسط جبرئيل براي حضرت آدم ابوالبشر

 

هنگامي که حضرت آدم عليه‏السلام به عرش نگاه کرد و نام‏هاي پنج تن آل عبا را ديد جبرئيل آن‏ها را به او معرفي کرد و گفت: براي اين که توبه‏ات قبول شود اين مطالب را بگو: «يا حميد بحق محمد و يا عالي بحق علي و يا فاطر بحق فاطمه و يا محسن بحق الحسن و يا قديم الاحسان بحق الحسين». هنگامي که حضرت آدم عليه‏السلام پنجمين نام آل عبا را بر زبان آورد،  اشک از گونه هايش سرازير شد و قلب او اندوهگين گرديد و گفت: چرا وقتي نام پنجمين نفر را بر زبان آوردي قلبم آزرده شد و اشک از ديدگانم جاري شد؟

در آن لحظه جبرئيل عليه‏السلام شروع کرد به نوحه سرايي درباره‏ي مصائب امام حسين عليه‏السلام و آدم عليه‏السلام به همراه فرشتگان همگي گريستند. آن گاه جبرئيل عليه‏السلام گفت: بر فرزندت حسين عليه‏السلام در راه حق و عدالت، مصيبتي فرود مي‏آيد که همه مصائب، در برابر آن کوچک است. حضرت آدم عليه‏السلام پرسيد: آن مصيبت چيست؟ جبرئيل عليه‏السلام گفت: او تنها و غريب و بدون هيچ يار و ياوري و با لب تشنه به شهادت مي‏رسد.اي کاش آن امام را در سرزمين کربلا مي‏ديدي که از شدت تشنگي، فريادش به آسمان بلند بود؛ اما کسي جز شمشيرها به کمک او نمي‏شتابد. سر او را از قفا مي‏برند و خيمه‏ها و حرم او را غارت مي‏کنند و سر مقدس او و اصحاب و يارانش را به همراه بانوان حرمش در شهرها مي‏گردانند. ( ويژگي‏هاي امام حسين عليه‏السلام. )

 

34.jpg

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 54 و 55

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
*peyman*
+2 #4 *peyman* 1395-05-30 23:28
لبیک یا حسین.
 
 
یا حسین
-1 #3 یا حسین 1393-04-02 12:33
مصیبت بیارید که بشه روی منبر گفت
 
 
ریحانه
-1 #2 ریحانه 1392-09-01 23:06
:-* عالی بود ولی بهتر است که مطالب بیشتری بگذارید
 
 
علیرضا احمدآبادی
+1 #1 علیرضا احمدآبادی 1392-08-07 15:56
اجرتون با اباعبدالله
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir