بي‏حرمتي به مهر تربت

 

مرحوم حاج ميرزا حسين نوري (اعلي الله مقامه الشريف) فرمودند: يکي از برادرانم مهري از تربت آقا امام حسين عليه‏السلام داشت که با آن نماز مي‏خواند و بعد از تمام شدن نماز در جيب خود مي‏گذاشت. وقتي او قبا مي‏پوشيد جيب‏هاي آن به پشت ران او مي‏افتاد و والده‏ام اين  مطلب را به او گوش زد کرد و به او گفت: چرا به تربت آقا امام حسين عليه‏السلام بي‏حرمتي مي‏کني؟ شايد يک وقت روي جيب خودت بنشيني و اين مهر بشکند و زير پايت بيفتد. 

 

35.jpg

 

برادرم گفت: تا به حال دو مهر به اين صورت شکسته شده است و متوجه شد که نبايد ديگر اين کار را انجام دهد. چند روز از اين قضيه گذشت، پدرم در عالم رؤيا ديد که حضرت امام حسين عليه‏السلام به ديدن او آمده و در کتابخانه‏اش نشسته است و با او با ملاطفت رفتار مي‏کند و مي‏فرمايد: به پسرهايت بگو بيايند تا به آن‏ها جايزه بدهم. پسرها حاضر شدند و خدمت آقا رسيدند در حالي که لباس‏هاي فاخر و هداياي زيبا نزد امام بود. 

حضرت يک يک فرزندان را صدا زدند و داخل اتاق طلبيدند و به آن‏ها جايزه دادند تا اين که نوبت به برادرم رسيد که مهر تربت را پيش از اين در جيبش مي‏گذاشت، حضرت نگاه ناراحت کننده‏اي به او کردند و به پدر او فرمودند: اين پسر تو تا به حال دو مهر از تربت قبر مرا در جيب خود گذاشته است و شکسته است، آن گاه او را مثل ديگر فرزندان طلب نکرد، وقتي پدرم از خواب بيدار شد خوابش را براي مادرم تعريف کرد، مادرم نيز جريان را براي پدرم تعريف کرد، سپس پدرم از صداقت اين خواب عجيب تعجب کرد و خدا را شکر کرد که موجب ناراحتي حضرت واقع نشده است. ( دارالسلام. )

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 55 و 56

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir