ميوه‏ ي بهشتي و هديه خداوند به امام حسين

 

سلمان فارسي رضي الله عنه مي‏گويد: روزي نزد رسول خدا صلي الله عليه و آله رسيدم و خدمت ايشان سلام کردم، سپس به خانه‏ي حضرت زهرا سلام الله عليها رفتم. ايشان به من فرمودند. دو نور ديده‏ي پيامبر حسن و حسين عليهماالسلام گرسنه هستند، آنان را نزد رسول خدا صلي الله عليه و آله ببر. سلمان مي‏گويد: من امام حسن و امام حسين عليهماالسلام را نزد رسول خدا صلي الله عليه و آله بردم: رسول خدا صلي الله عليه و آله از حال آن دو سؤال کردند و آن‏ها در جواب گفتند: ما غذا مي‏خواهيم. سپس پيامبر به پروردگار عالم خطاب کرد: بارالها! براي آن‏ها غذا بفرست. ناگهان «به» درشت و زيبايي در دست رسول خدا صلي الله عليه و آله قرار گرفت. رسول خدا صلي الله عليه و آله آن ميوه را دو قسمت کردند: نصف آن را به امام حسن عليه‏السلام و نصف ديگر آن را به امام حسين عليه‏السلام دادند، من نيز به خوردن آن «به» تمايل داشتم. رسول خدا صلي الله عليه و آله به من فرمودند: گويا تو نيز از اين «به» مي‏خواهي؟ گفتم: آري! پيامبر خدا صلي الله عليه و آله فرمودند: اين «به» از ميوه‏هاي بهشتي است و کسي از آن نخواهد خورد مگر پس از نجات از حساب روز قيامت. ( همان، ج 43، ص 308. )

 

37.jpg

 

منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 58 و 59

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir