امام حسين او را از عذاب نجات داد

 

عالم رباني استاد اخلاق آية الله دستغيب در کتاب شريف گنجينه‏اي از قرآن مي‏فرمايد: يکي از بزرگان دين، بيست سال پيش براي من نقل فرمود که يکي از شيوخ عرب در شهر عراق مرد. در عالم رؤيا ديدند که خيلي معذب و ناراحت است و او را با زنجيرهايي پر از آتش خدمت آقا علي عليه‏السلام حاضر کردند. حضرت از او سؤال کرد: در دنيا چه عملي انجام دادي؟ او گفت: خيلي کارهاي بد انجام داده ام؛ ولي کارهاي خوب هم داشته‏ام و در کار خير به مردم کمک مي‏کردم و در مجالس سوگواري و روضه خواني هم شرکت مي‏کردم. حضرت فرمود: آري! ولي مردم را به زور به چنين کاري وادار مي‏کردي. آن شيخ گفت: بلي! حضرت فرمود: منظور شما اين بود که مقام و رياست خود را حفظ کني.  گفت: همين طور است؛ ولي شما خودتان شاهديد که دوست داشتم نام شما بلند شود و عزاداري شما را برپا کنم.  حضرت فرمود: پس کار تو با آقا حسين عليه‏السلام است و بايد از باب الحسين وارد شوي و گرنه براي شما از راه عدل راهي نيست. او گفت: يک وقت ديدم که حضرت امام حسين عليه‏السلام در گوشه‏اي ايستاده است و شيخ عرب را نزد حضرت بردند. سپس حضرت فرمودند: او را رها کنيد. ( گنجينه‏هاي قرآن. )

 

43.jpg

 

 منبع: کرامات حسينيه و عباسيه  ؛ موسي رمضاني‏پور  نوبت چاپ: هفتم تاريخ چاپ: زمستان 1386 چاپ: محمد (ص) ناشر: صالحان  صفحات 63 و 64

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
لیلا
0 #2 لیلا 1395-10-08 14:17
خییییییییییییلی ممنون :-) عالی بود :lol:
 
 
leyla
0 #1 leyla 1393-03-07 15:10
emam hoseyn(alayhesa lam) keshtiye nejat va cheraghe hedayat hastand.dorud be ruhe pak va ba sekhavate eishan
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir