پرده اي در مقابل چشم مأمور

پرده اي در مقابل چشم مأمور


عالم پرهيزگار حاج شيخ علي تاکي شهرضايي در دهه ي محرم سال 1322 اين قضيه را نقل فرمودند:
سالي بنده در فصل زمستان، در مشهد مقدس بودم و به حضرت امام رضا عليه السلام عرض کردم که من خيلي به زيارت امام حسين عليه السلام مشتاق شده ام و فکر مي کنم اگر به کربلا نروم مريض مي شوم و از شما تقاضاي گذرنامه دارم! در آن زمان فقد يکصد و هفده تومان پول داشتم و گذرنامه نيز نداشتم. و نمي دانستم چگونه بايد به کربلا بروم.

 

 160.jpg


بالاخره به خرمشهر آمدم، سيد رضا رضواني برايم يک مکان در کشتي به مبلغ پانزده تومان کرايه کرد و نمي دانست که من مي خواهم بدون گذرنامه و به صورت قاچاق به کربلا بروم! عده ي ديگري در کشتي بودند همه داراي گذرنامه بودند. جايي در وسط آب يک شرطي آمد و ما يک فلس در دست او گذاشتيم و رد شديم.

وقتي به بصره رسيديم. براي گرفتن بليط قطار اقدام کردم، اما چون نزديک اربعين و موقع ازدحام زوار بود، نتوانستم بليط تهيه کنم و مجبور شدم به مسافرخانه ي سيد علي حکاک بروم. در مسافرخانه اتاقي گرفتم و در اتاق رفتم و خوابيدم.
همين که به خواب رفتم، ناگاهان بيدار شدم و ديدم شخصي بالاي سرم ايستاده است و مي گويد: شما بليط مي خواستيد! بلند شويد و اثاثيه را جمع کنيد. در اين هنگام يک بليط قطار به من داد و ظاهرا پول آن را هم نگرفت و گفت: زود جمع کن و برو!
من اثاثيه را جمع کردم و به دوش گرفتم، لحاف و وسائل را در چادر خوابي پيچيده بودم و بر دوش گرفته بودم و يقينا هر کس مرا مي ديد، مي فهميد که ايراني هستم.
هنگامي که مي خواستيم به قطار وارد بشويم بايد تک تک به اتاقي که مأمور کنترل گذرنامه در آن بود وارد مي شديم و از طرف ديگر اتاق خارج مي شديم و به طرف قطار مي رفتيم. هنگامي که به اتاق رسيدم، متوجه شدم که هيچ مسافري در اتاق نيست و من بايد به تنهايي وارد اتاق شوم و گذرنامه را به شرطه نشان دهم و سپس از اتاق خارج شوم. اما من چون گذرنامه نداشتم، متحير شدم. ناگهان ملهم شدم که «يا امام حسين عليه السلام» و «يا اباالفضل عليه السلام» بگويم و رد شوم.
پس اين دو اسم مبارک را پيوسته بر زبان مي آوردم و در حالي که اثاثيه را بر دوش گرفته بودم، وارد اتاق شدم و از طرف ديگر خارج شدم! اما گويا در مقابل چشم آن مأمور پرده اي کشيده شده بود و مرا نمي ديد! هيچ واکنشي نسبت به من نشان نداد و من رد شدم. تا کربلا نيز کسي از ما گذرنامه نخواست.
بالاخره به کربلا رسيديم و در کربلا نيز چون به نجاري و چوب بري وارد بودم، سقف خانه ي رئيس کنسولگري ايران را درست کردم و او با ما آشنا شد و فرمان داد که به من گذرنامه بدهند. و پس از آن، گذرنامه را به شيخ حسين شاهرودي دادم و برايم «کارت اقامت» گرفت، و از آن روز به بعد، ما در عراق اقامت کرديم.

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
مکتب حسین
0 #11 مکتب حسین 1395-07-26 21:49
یا حسین یعنی میشه دعام مستجاب بشه و بیام حررمت عاشقتم حسین السلام علیک یاحین لبیک یا حسین
 
 
مرتضی
0 #10 مرتضی 1394-07-29 09:51
داستان زیبائی بود
متاسفم برای اونائی که نمی فهمند بعضی چیزهارو و مسخره می کنند.
اهل بیت کشتی نجات هستند.
ولی کشتی امام حسین تند تر و سریعتر می رود.
یا حسین گفتیم و عشق آغاز شد.
 
 
سيد رحيم
+1 #9 سيد رحيم 1393-06-29 20:09
منم ميخاستم قمه بيارم ايران همين کار راکردم به امام حسين قسم
 
 
سعید شهبازی
+2 #8 سعید شهبازی 1393-02-08 22:36
تشکر از زحماتتون
 
 
EZADKHAST
+1 #7 EZADKHAST 1392-11-19 03:51
فقط از شما تشکر می کنم .
 
 
محمد
+1 #6 محمد 1392-10-23 23:14
آدم فکر می کنه بردن نام حســـــــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــین همینطوری الکیه نه بابا حســـــــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــــــــــ ــــــــــین آقامونه میدونه به دل آدم نگاه می کنه بعد جوابشو میده.
السلام علیک یا اباعبدالله الحســـــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــــــــــ ـــــــــین
 
 
علیرضا احمدآبادی
+2 #5 علیرضا احمدآبادی 1392-08-06 20:41
اجرتون با اباعبدالله الحسین(ع)
 
 
محمد حسین احمدی
+6 #4 محمد حسین احمدی 1392-07-30 09:11
خداوندا ما را از کسانی قرار بده که توسط امام حسین شفاعت می شویم.
 
 
آمنه نقدی پور
+2 #3 آمنه نقدی پور 1392-06-11 10:54
سلام
خیلی جالب بود
مرسی


www.hedyeyemahtab89.blogfa.com/
 
 
علی احمدی
+6 #2 علی احمدی 1392-05-10 16:42
:eek: عالی بود
 
 
محمد علی
+2 #1 محمد علی 1390-09-05 05:53
عالی بود
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir