آگاهان بی‏ عمل، گرگ‏های جامعه‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
آگاهان بی‏ عمل، گرگ‏های جامعه‏
امام باقر (ع) می‏فرماید:
خداوند به یکی از پیامبرانش وحی کرد تا به کسانی که برای غیر دین و ارزش‏های الهی، به دین شناسی و ژرف اندیشی در معارف پرداخته‏اند و نیز کسانی که علم را برای غیر عمل می‏جویند و دنیا را جز برای آخرت می‏طلبند، هشدار دهد و بگوید که آنان در حقیقت از آن قماش مردمند که لباس گوسفندان پوشیده ولی قلبی چون گرگ دارند. زبانشان شیرین‏تر از عسل و کردارشان تلخ‏تر از عصاره‏ی درختان تلخ است! آنان با خدا از در فریب و نیرنگ وارد شده‏اند و او را به استهزا گرفته‏اند! ولی باید بدانند که برای آنان فتنه و بلایی تدارک دیده‏ام که کارشناسترین مردم را به حیرت وا دارد! [1] .

پی نوشت ها:
[1] الباقر (ع): اوحی الله عزوجل الی بعض انبیائه: قل للذین یتفقهون لغیر الدین و یتعلمون لغیر العمل و یطلبون الدنیا لغیر الآخرة، یلبسون للناس مسوک الکباش و قلوبهم کقلوب الذئاب! السنتم احلی من العسل واعمالهم امر من الصبر! ایای یخادعون و بی یستهزؤون! لا تیحن لهم فتنة تذر الحکیم حیرانا. بحار 73 / 372.

منبع: امام باقر جلوه‏ امامت در افق دانش؛ گروه تاریخ اسلام؛ آستان قدس رضوی چاپ دوم 1375.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir