بینا کردن ابوبصیر و برگرداندنش به حالت اول

نوع اصطلاح :
عنوان :
بینا کردن ابوبصیر و برگرداندنش به حالت اول
از قطب راوندی نقل شده که به سند خویش روایت کرده از ابوبصیر که گفت: به حضرت امام محمد باقر (علیه‏السلام) عرض کردم، تو مولای منی و من شیعه‏ی تو و ناتوان و کور هستم. پس بهشت را بر من ضمانت کن، فرمود: «نمی خواهی علامت ائمه را به تو عطا کنم؟» عرض کردم: بله می‏خواهم، دست مبارکشان را بر چشمان من مالید. تمام ائمه (علیه‏السلام) را نزد امام محمد باقر (علیه‏السلام) دیدم. بعد به من فرمود: «به جز این در اطراف خود، چه می‏بینی؟» به خدا سوگند، به جز سگ، خوک، بوزینه چیزی نمی‏بینم. عرض کردم این خلق ممسوخ چیست؟ فرمودند: «این‏ها که می‏بینی، یکی از آگاهی‏های بزرگی است که اگر پرده برداشته شود؛ صورت حقیقی افراد را نشان می‏دهد و مردم شیعه، مخالفان خود را جز در این صورت، مسخ شده نمی‏بینند» . آن حضرت به من فرمود: «ای ابومحمد! اگر می‏خواهی که تو را بر این حال بینایی نگه دارم، حسابت با خداست و یا دوست می‏داری که بهشت را برای تو ضمانت کنم؟»
گفتم: نه، نمی‏خواهم، من را به حالت اول برگردان؛ زیرا بهشت را نمی‏توان با هیچ‏چیز دیگر عوض کرد. ایشان دست مبارکشان را دو مرتبه به چشمان من مالید و به همان صورتی که بود، برگرداند.

منبع: سیره و زندگانی حضرت امام محمد باقر؛ لطیف راشدی-محمدرضا راشدی؛ لاهوتیان چاپ اول 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir