بی‏ حساب وارد بهشت شدن

نوع اصطلاح :
عنوان :
بی‏ حساب وارد بهشت شدن
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: تلخ روئی و گرفتگی رخسار باعث جلب دشمنی مردم و دوری از پروردگار است. ابوبصیر روایت می‏کند که روزی خدمت امام محمد باقر علیه‏السلام رسیدم و سؤال کردم آیا شما وارثان رسول خدا هستید؟ فرمود: بلی - سؤال کردم آیا رسول الله وارث انبیاء بود؟ فرمود: بلی، عرض کردم پس شما قادر هستید مرده را زنده و نابینا را بینا کنید؟ فرمود: بلی، به نزد من آی، وقتی به او نزدیک شدم دست مبارکش را بر چشمان من که مدتها بود نابینا شده بودم گذاشت بلافاصله آفتاب و زمین و آسمان و هر آنچه در آن خانه بود دیدم و ساعتی چنان بودم که گویا هرگز نابینا نبوده‏ام. سپس حضرت فرمود: ای ابامحمد دوست داری روز قیامت همانگونه که مردم حساب و کتاب دارند و محاسبه می‏شوند تو هم همچنان باشی یا اینکه نابینا باشی و بی‏حساب داخل بهشت شوی؟ عرض کردم یابن رسول الله طاقت حساب و کتاب ندارم و به نابینایی راضی‏ترم، سپس دوباره حضرت دست مبارکش را بر چشمان من گذاشت و همانطور شدم که بودم.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir