اطاعت درخت

نوع اصطلاح :
عنوان :
اطاعت درخت
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: دائم الخمر مانند بت‏پرست است. کسی که به طور مداوم و پی‏گیر میگساری کند، مبتلا به رعشه می‏شود، سجایای اخلاقی و مردانگیش نابود می‏گردد. شراب چنان آدمی را در گناه جسور می‏کند که از خونریزی و زنا باک ندارد.
عباد بن کثیر بصری نقل می‏کند که روزی خدمت امام محمد باقر علیه‏السلام رسیدم و از حضرت سؤال کردم که حق مرد مؤمن بر خداوند متعال چیست؟ حضرت سؤال را نشنیده گرفت، دوباره سؤال کردم باز توجه نفرمود. بار سوم سؤال را تکرار نمودم در جواب فرمود: حق مؤمن بر خداوند متعال آن است که اگر به آن درخت نخل بگوید نزد من بیا بلافاصله بیاید در این هنگام حضرت به درخت خرما اشاره فرموده بودند. عباد بن کثیر بصری نقل می‏کند که به خدا قسم دیدم که آن درخت حرکت کرد و به طرف امام آمد. حضرت وقتی دید درخت نزدیک شد و آماده خدمت است، فرمود: به جای خود برگرد که من به عنوان مثال به تو اشاره کردم و تو را احضار نکرده بودم، سپس درخت به جای خودش برگشت.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir