اطلاع از حمله غارتگران به مدینه

نوع اصطلاح :
عنوان :
اطلاع از حمله غارتگران به مدینه
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: خداوند از مردم خواستار دو فضیلت است: به نعمتها اقرار کنند تا بر آن بیفزاید، و به گناهان اعتراف نمایند آن‏ها را ببخشد.
از امام جعفر صادق علیه‏السلام نقل شده است که فرمودند: پدرم در مجلسی نشسته و اکثر مردم مدینه در آنجا حاضر بودند، پدرم فرمود: ای قوم اگر می‏توانید چاره‏ای بیاندیشید که امسال مردی با چهار هزار نفر به شما حمله خواهد کرد و سه روز در این شهر به قتل و غارت خواهند پرداخت و آنچه به شما گفتم حتما اتفاق خواهد افتاد. گروهی که در آن مجلس حاضر بودند با خانواده و وابستگان خود از مدینه بیرون آمدند و مدتی طول نکشید نافع بن ازرق با چهار هزار نفر به مدینه هجوم آورد و سه روز قتل و غارت نمودند و مردم بسیاری را کشتند و اموال بسیاری را به غارت بردند بعد از آن مردم مدینه می‏گفتند: امام محمد باقر علیه‏السلام فرمود اما ما گوش نکردیم، او از اهل‏بیت نبوت است و نباید سخن او رد شود و باید اطاعت شود.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir