بوی مشک می‏داد

نوع اصطلاح :
عنوان :
بوی مشک می‏داد
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: سه خصلت است که صاحب این سه خصلت از دنیا نرود تا ابدی این خصال ناپسند را ببیند، ستم و سرکشی، قطع رحم، و سوگند دروغ.
ابن قولویه در کتاب مزار از محمد بن مسلم نقل می‏کند که گفت: با حالت دردمندی وارد مدینه شدم، به حضرت باقر علیه‏السلام حال مرا خبر دادند. نوشابه‏ای که با دستمالی پوشیده بود به وسیله غلامی برایم فرستاد. غلام آن را به من داد و گفت: بخور که حضرت دستور داده تا نخوری، نروم. گرفتم و خوردم، بوی مشک می‏داد و سرد و گوارا بود. هنگامی که نوشیدم غلام گفت: مولای من فرمود: وقتی که خوردی بیا، من متفکر شدم، زیرا قبل از این قدرت حرکت و ایستادن بر پای خود را نداشتم، ولی چون آن شربت در دلم قرار گرفت، گویا از بند رها شدم، آمدم و اجازه خواستم تا داخل شوم. حضرت صدا زد؛ بدنت سالم شد؛ داخل شو؛ و من داخل شده و به زیارت حضرت مشرف شدم.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir