تفاوت لباس حضرت علي و امام صادق چرا؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
تفاوت لباس حضرت علي و امام صادق چرا؟
حماد بن عثمان گويد: در محضر امام صادق - عليه‏السلام - بودم که مردي به آن حضرت عرض کرد: اصلحک الله، شما فرمودي که: علي بن ابي‏طالب - عليه‏السلام - لباس زبر و خشن در تن مي‏کرد، و پيراهن چهار درهمي مي‏پوشيد، و مانند اينها، در صورتي که بر تن شما لباس نو مي‏بينم؟
حضرت به او فرمود: همانا علي بن ابي‏طالب - عليه‏السلام - آن لباسها را در زماني مي‏پوشيد که بدنما نبود، و اگر آن لباس را اين زمان مي‏پوشيد به بدي انگشت‏نما مي‏شد.
پس بهترين لباس هر زمان؛ لباس مردم آن زمان است، ولي قائم ما اهل بيت - عليهم‏السلام - زماني که قيام کند همان جامه علي - عليه‏السلام - را پوشيده و به روش علي - عليه‏السلام - رفتار کند (چون آن حضرت نيز حکم فرمائي و زمام‏داري کند، و وظيفه امام زمان در حکومتش اين است که خود را در رديف مردم فقير آورد). [1] .

پی نوشت ها:
[1] اصول کافي: ج 2 ص 274 ح 4.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir