ذليل شدن شير وحشي

نوع اصطلاح :
عنوان :
ذليل شدن شير وحشي
ابو حازم عبدالغفار بن حسن مي‏گويد: ابراهيم بن ادهم به کوفه وارد و من با او بودم و اين در ايام، حکومت منصور بود و اتفاقا در آن ايام حضرت جعفر بن محمد علوي وارد کوفه شد و چون براي رجوع به مدينه از کوفه خارج شد، علماء و اهل فضل کوفه آن حضرت را مشايعت کردند، و از جمله کساني که به مشايعت آن حضرت آمده بودند سفيان ثوري و ابراهيم ادهم بود و آن اشخاص که به مشايعت آمده بودند جلوتر از آن حضرت مي‏رفتند که ناگهان به شيري برخورد کردند که در سر راه بود. ابراهيم ادهم به آن جماعت گفت: «بايستيد تا جعفر بن محمد عليه‏السلام بيايد و ببينيم با اين شير چه مي‏کند.»
پس حضرت صادق عليه‏السلام تشريف آورد، بطرف آن شير رفت تا به او رسيد، گوش او را گرفت و او را از راه دور کرد. آنگاه رو به آن جماعت کرد و فرمود: «آگاه باشيد! اگر مردم خدا را اطاعت مي‏کردند هر آينه بارهاي خود را بر روي شير قرار مي‏دادند.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] مناقب ابن شهر آشوب.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir