در چه ساعتي بنده به خدا نزديک‏تر است؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
در چه ساعتي بنده به خدا نزديک‏تر است؟
ابن ابويعفور گويد: به امام صادق - عليه‏السلام - عرض کردم: فدايت شوم؛ بنده در چه ساعتي به خدا نزديکتر است و خدا به او نزديک است؟
حضرت فرمود: هرگاه در آخر شب برخيزد در حالي که همه چشمها آرام گرفته است، سپس به طرف محل وضويش برود، و به بهترين شکل وضو بگيرد، سپس در محل نمازش بايستد، و چهره‏ي خود را به سوي خدا بنمايد، و پاهاي خود را به عنوان خضوع و حضور جفت کند، و صداي خود را به تکبير بلند کند، و نماز را با آن آغاز نمايد، و اذکار نماز را بياورد، و دو رکعت نماز بگذارد.
سپس برخيزد تا نماز ديگري را به جا بياورد يک نداکننده‏اي از اعماق آسمان او را ندا مي‏کند در حالي که فرشته‏ها اطراف او را از اعماق زمين تا اعماق آسمان گرفته‏اند، و خدا او را ندا مي‏کند: اي بنده‏ي من؛ اگر بداني با چه کسي مناجات مي‏کني، هرگز نماز را رها نمي‏کردي؟
عرض کردم: فدايت شوم اي فرزند رسول خدا؛ رها کردن چگونه، و به چه محقق مي‏شود؟
حضرت فرمود: به اينکه روي گرداني، و بدن خود را از سوي قبله برگرداني اين طور، سپس صورت مبارکش را از سوي قبله برگردانيد، اين رها کردن نماز است. [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالأنوار: ج 84 ص 158 ح 46.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir