تبديل شدن عکسهاي حيوانات به حيوانات واقعي

نوع اصطلاح :
عنوان :
تبديل شدن عکسهاي حيوانات به حيوانات واقعي
مي‏گويند: منصور دوانقي چند نفر فرستاد و هفتاد مرد از ساحران بابل را خواست. چون حاضر شدند به آنها گفت: «شما سحر را از عهد موسي عليه‏السلام از پدران خود به ميراث يافته‏ايد.
ابوعبدالله جعفر بن محمد نيز مثل شما ساحر و کاهن مي‏باشد، حال شما بر عليه او سحري بکنيد که اگر موفق شويد، جايزه‏هاي بزرگي را به شما اعطاء مي‏نمايم. پس ايشان برخاستند و در مجلس منصور هفتاد صورت از صورتهاي شير را ساختند و هر يکي از آنها بر ساخته‏ي خود نشست تا با ورود امام صادق عليه‏السلام سحر خود را آغاز کنند. منصور نيز در تخت خود نشسته و تاج بر سر نهاده بود. سپس به حاجب خود گفت: «کسي را نزد ابي‏عبدالله بفرست و او را در اين ساعت حاضر کن.
چون امام صادق عليه‏السلام آمد به آن صاحبان سر نگاه کرد و از آنچه که آنها ساخته بودند ناراحت و خشمگين گرديد. پس فرمود: «واي بر شما! مرا مي‏شناسيد؟ من آن حجت خدا هستم که سحر پدران شما را در عهد موسي بن عمران باطل گرداند.»
سپس با صداي بلند، گفت: «اي صورتهاي شير! به فرمان خدا هر يک از شما، صاحبان خود را بگيريد.»
پس ناگهان آن صورتهاي شير، به شيري واقعي تبديل شده و هر کدامشان صاحب خود را گرفت و خورد.
منصور از ديدن اين صحنه بيهوش شد از تخت افتاد. چون به هوش آمد گفت: «اي اباعبدالله! ترا به خدا قسم مي‏دهم که بر من رحم کني و مرا مورد عفو خويش قرار بدهي، من توبه مي‏کنم که ديگر هرگز اين چنين کاري را نکنم.»
امام صادق عليه‏السلام فرمود: «عفو کردم.»
منصور گفت: «اي سيد و مولاي من! به صورتها بگو تا آن مردها را باز گردانند.»
حضرت فرمود: «هرگز، اگر عصاي موسي، سحره‏ي فرعون را بازگرداند صورتها نيز اين ساحران را باز مي‏گردانند.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] خلاصة الأخبار.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir