حکم شارب خمر چيست؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
حکم شارب خمر چيست؟
محمد بن مسلم ثقفي گويد: از امام صادق - عليه‏السلام - درباره‏ي شراب سؤال شد.
حضرت فرمود: رسول اسلام - صلي الله عليه و آله و سلم - فرمود: نخستين چيزي که خداوند مرا از آن نهي فرمود: پرستش بتها و شرب خمر، و مجادله با مردان بود.
خداوند تبارک و تعالي مرا براي انسانها رحمت فرستاد، تا اينکه آلات موسيقي و امور جاهليت و بتان آنها و ابزار قمار و برد و باخت آنها را از بين ببرم.
پروردگارم قسم خورده است و فرموده: کسي در دنيا شراب نخورد مگر اينکه روز قيامت از آتش و مواد ذوب شده جهنم او را بخورانم و او را پس از آن عذاب کنم يا بيامرزم.
سپس حضرت فرمود: با شارب الخمر همنشيني نکنيد، و به او زن ندهيد، و از او زن نگيريد، و اگر مريض شد عيادتش نکنيد، و اگر مرد جنازه‏اش را تشييع نکنيد.
همانا شارب الخمر روز قيامت در حالي به صحنه مي‏آيد که چهره‏ي او سياه و رنگ چشم او آبي، و لبهاي او آويزان، و آب دهان او روان، و زبانش از پشت سرش بيرون کشيده شده است. [1] .

پی نوشت ها:
[1] امالي صدوق: ص 416 ح 1.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir