بنده مؤمن خدا مبتلا به پيسي مي‏گردد؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
بنده مؤمن خدا مبتلا به پيسي مي‏گردد؟
يونس بن عمار گويد: به امام صادق - عليه‏السلام - عرض کردم: درباره‏ي آنچه در چهره‏ي من پيدا شده (گويا لکه‏هاي پيسي در چهره‏اش پيدا شده بود) مردم گمان مي‏کنند که خدا بنده‏اي را که به او توجهي دارد به آن مبتلا نمي‏کند.
حضرت فرمود: همانا مؤمن آل فرعون انگشتانش چلاق بود، و با اين حال با دو دستش اشاره مي‏کرد و مي‏گفت: (يا قوم اتبعوا المرسلين) «اي مردم، از رسولان خدا پيروي کنيد».
سپس امام به من فرمود: چون ثلث آخر شب فرا رسيد در آغاز آن وضو بگير، و به نمازي که مي‏خواني (نماز شب) برخيز و چون در سجده‏ي دوم دو رکعت اول باشي در حال سجده بگو:
«اي علي اي عظيم، اي رحمان، اي رحيم، اي شنونده‏ي دعاها، اي بخشنده‏ي خيرات، بر محمد و آل محمد رحمت فرست، واز خير دنيا و آخرت آنچه سزاوار بخشش تو است به ما عطا کن، و از شر دنيا و آخرت آنچه سزاوار بخشش تو است از من بگردان، و اين درد را از من دور کن - و نام درد را ذکر کن - که آن مرا به خشم آورده و غمگين ساخته» و در دعا اصرار و پافشاري کن.
يونس گويد: به کوفه نرسيده بودم که خدا همه‏ي آنها را از من دور کرد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] اصول کافي: ج 3 ص 358 ح 30.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir